برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

هشدار نارنجی هواشناسی خراسان شمالی؛ در حاشیه رودخانه‌ها اتراق نکنید

منبع
بروزرسانی
هشدار نارنجی هواشناسی خراسان شمالی؛ در حاشیه رودخانه‌ها اتراق نکنید

سازمان هواشناسی کشور/ سازمان هواشناسی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی به همراه ناپایداری‌های محلی در استان خراسان شمالی هشدار نارنجی داد.

با فعالیت این سامانه بارشی از روز جمعه ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ تا پایان روز شنبه ۱۴۰۳/۰۲/۲۹، احتمال رگبار باران، رعدو برق، تگرگ، صاعقه، وزش باد نسبتاً شدید تا شدید، آبگرفتگی، رواناب، سیلابی شدن مسیل‌ها و اختلال در سیستم حمل و نقل وجود دارد.

اختلال در سفرها، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی، اختلال در ناوگان حمل و نقل، احتمال سقوط سنگ در نواحی کوهستانی و خسارت به صنعت کشاورزی از اثرات مخاطره این سامانه ذکر شده است.

به شهروندان توصیه شده است، پرهیز از سفرهای غیر ضروری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از فعالیت‌های کوه‌نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، کنترل دما و رطوبت در سالن‌های پرورشی و استفاده از محلول‌های ضد تنش در گیاهان باغی را مورد توجه قرار دهند.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today