فارس/طی روزهای گذشته دو جسد در آرامستان بیرجند جابه جا شد که این امر موجب انجام نبش قبر جهت جابه جایی اجساد شد و رئیس سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری بیرجند دلیل این کار را حجم کار بالا ذکر کرد.
محمد محمدزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بیرجند، با اشاره به برگزاری کارگروه تدفین ستاد مدیریت بحران شهرداری بیرجند، اظهار داشت: این کارگروه یکی از چهار گروه ذیل ستاد مدیریت بحران شهرداری است که جمع‌آوری و حمل اجساد از محل حادثه تا محل دفن، شناسایی، ثبت فوت و صدور جواز دفن، تغسیل، تکفین، برگزاری نماز میت و تدفین، تعیین محل تدفین، امحاء لاشه‌های دام و طیور و غیره را به عهده دارد.
وی بیان داشت: کار این کارگروه به عنوان یکی از چهار کارگروه اصلی زیرمجموعه مدیریت بحران شهرداری بیرجند پس از پایان بحران ضروری است و با هماهنگی‌‌های انجام شده پیش از بحران اقدامات لازم به‌ موقع انجام شود.
اتفاق نادر در آرامستان بیرجند!
محمدزاده همچنین در خصوص جابجایی دو جسد طی روزهای گذشته در آرامستان بیرجند و انجام نقش قبر جهت جابجایی اجساد توضیحاتی ارائه کرد و بیان داشت: در روز این ماجرا نزدیک به چهار تا پنج جسد در آرامستان وجود داشت و حجم کار بالا بود!
وی با بیان اینکه خطای انسانی در هر جایی اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: جلسات زیادی با نیروهای نظارتی در بهشت متقین بیرجند برگزار کرده‌ و حساسیت ویژه‌ای در بحث نظارت بر غسالخانه داریم که در همین راستا دو ناظر شرعی مرد و یک ناظر شرعی زن روند را بررسی می‌کنند.
رئیس سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری بیرجند با بیان اینکه هر جسدی که امور شستشو و کفن آن انجام می‌شود برگه‌ای شامل مشخصات جسد بر روی آن نصب می‌شود، تبیین کرد: جسدی که وارد سردخانه و یا سالن جلسات می‌شود دارای اتیکت شامل مشخصات فرد متوفی است و موضوع جابجایی دو جسد اتفاق نادری بود که به‌دلیل حجم کار زیاد رخ داد!همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7