صدا و سيما/ فرمانده مرزباني استان خوزستان از کشف ۲۰۰ هزار ماسک سه لايه پزشکي قاچاق در آب‌هاي شمالي خليج فارس خبر داد.

سردار لطفعلي پاکباز، فرمانده مرزباني استان خوزستان در اين زمينه گفت: ماموران پايگاه درياباني ماهشهر در نتيجه ساعت‌ها کار اطلاعاتي از قصد قاچاقچيان مبني بر قاچاق محموله برزگ اقلام بهداشتي و پزشکي از مرز آبي خور زهره آگاه شدند و بررسي موضوع را به صورت ويژه در دستور کار خود قرار دادند.
وي افزود: ماموران ما در يک عمليات برنامه ريزي شده شناور مورد نظر را هنگام ورود به بندر سجافي شناسايي و پس از توقيف به ساحل دلالت دادند.
سردار پاکباز گفت: در بازرسي از شناور توقيف شده ۲۰۰ هزار ماسک سه لايه پزشکي که همگي قاچاق و بدون مجوز بارگيري شده بود کشف و ضبط شد.
وي با اشاره به دستگيري شش متهم در اين رابطه گفت: کارشناسان ارزش محموله کشف شده را بيش از ۶ ميليارد ريال ارزيابي کردند که پس از تشکيل پرونده اوليه به همراه متهمان تحويل مراجع قانوني شد.
فرمانده مرزباني خوزستان در پايان گفت: در شرايطي که کشور با ويروس کرونا دست و پنجه نرم مي‌کند، قاچاق دارو و اقلام پزشکي، سنگيني کار کادر درماني را دوچندان مي‌کند از همين رو مرزبانان خوزستان با قدرت در کنار مدافعان سلامت ايستاده و اجازه سوداگري به قاچاقچيان اقلام پزشکي را نخواهند داد.
گفتني است در ده روز گذشته نيز ۲ فروند شناور ديگر که حامل ۱۸۵ هزار ماسک بهداشتي قاچاق بودند در ماهشهر توقيف و ۱۲ قاچاقچي کالا دستگير شد.همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today