صدا و سیما/ فرمانده مرزبانی استان خوزستان از کشف ۲۰۰ هزار ماسک سه لایه پزشکی قاچاق در آب‌های شمالی خلیج فارس خبر داد.

سردار لطفعلی پاکباز، فرمانده مرزبانی استان خوزستان در این زمینه گفت: ماموران پایگاه دریابانی ماهشهر در نتیجه ساعت‌ها کار اطلاعاتی از قصد قاچاقچیان مبنی بر قاچاق محموله برزگ اقلام بهداشتی و پزشکی از مرز آبی خور زهره آگاه شدند و بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: ماموران ما در یک عملیات برنامه ریزی شده شناور مورد نظر را هنگام ورود به بندر سجافی شناسایی و پس از توقیف به ساحل دلالت دادند.
سردار پاکباز گفت: در بازرسی از شناور توقیف شده ۲۰۰ هزار ماسک سه لایه پزشکی که همگی قاچاق و بدون مجوز بارگیری شده بود کشف و ضبط شد.
وی با اشاره به دستگیری شش متهم در این رابطه گفت: کارشناسان ارزش محموله کشف شده را بیش از ۶ میلیارد ریال ارزیابی کردند که پس از تشکیل پرونده اولیه به همراه متهمان تحویل مراجع قانونی شد.
فرمانده مرزبانی خوزستان در پایان گفت: در شرایطی که کشور با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، قاچاق دارو و اقلام پزشکی، سنگینی کار کادر درمانی را دوچندان می‌کند از همین رو مرزبانان خوزستان با قدرت در کنار مدافعان سلامت ایستاده و اجازه سوداگری به قاچاقچیان اقلام پزشکی را نخواهند داد.
گفتنی است در ده روز گذشته نیز ۲ فروند شناور دیگر که حامل ۱۸۵ هزار ماسک بهداشتی قاچاق بودند در ماهشهر توقیف و ۱۲ قاچاقچی کالا دستگیر شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today