ایرنا/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: ۱۱ بیمار بستری و ۲ فوتی ناشی از کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در مراکز بیمارستانی و درمانی زیرمجموعه این دانشگاه گزارش شده که نشان می‌دهد با تلاش همکاران حوزه بهداشت و درمان این بیماری کاملا کنترل و مدیریت شده است.

فرهاد ابول نژادیان، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در این زمینه بیان کرد: کاهش آمار مبتلایان به کرونا در خوزستان مرهون لطف خداوند، همت مردم و تلاش همکاران خوب ما در حوزه بهداشت و درمان است.
وی افزود: بسیاری از پزشکان در خوزستان تا ۶۰ روز به منزل نرفتند و یا پرستارانی که فرزندان خود را نزد پدر و مادر خود می‌سپردند تا مدت زمان بیشتری در مراکز بیمارستانی و درمانی کشیک بدهند.
ابول نژادیان بیان کرد: در اسفند گذشته اگر چه تعداد بیماران مبتلا به کرونا در خوزستان ۳۰ تا ۴۰ مورد بود اما برای تامین لباس حفاظت فردی و ماسک با مشکل روبه رو بودیم و تقریبا روزانه یک هزار دست از شرکت‌ها خریداری می‌کردیم و ماسک در مجموع سه هزار عدد وارد خوزستان می‌شد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه داد: در شرایطی که از استان‌های دیگر اجازه خروج ماسک نمی‌دادند تکه‌های ماسک را به صورت جدا از استان‌های دیگر وارد می‌کردیم.
وی اضافه کرد: در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز تعداد زیادی از پزشکان و پرستاران به کرونا مبتلا شدند اما هیچ گونه تلفاتی نداشتیم.
ابول نژادیان گفت: بیمارستان‌هایی ازجمله گلستان، امام خمینی (ره)، بیمارستان ارتش شهید منفرد نیاکی، بیمارستان فاطمه الزهرا(س)، تامین اجتماعی و سینا و طالقانی اهواز به کمک ما آمدند و پس از خروج از پیک کرونا از چرخه ارایه خدمات خارج شدند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهوازادامه داد: هم اکنون فقط بیمارستان رازی اهواز و تعداد محدودی تخت آی سی یو در بیمارستان گلستان اهواز به بیماران مبتلا به کرونا خدمات می‌دهند.
وی بیان کرد: ۵۰ تخت آی سی یو به ۲۵ تخت موجود بیمارستان رازی برای ارایه بهتر خدمات به بیماران کرونایی اضافه شد.
ابول نژادیان گفت: بیماران کرونایی بیمارستان رازی اهواز را گاهی تا چهار بار به سمت بیمارستان‌های دیگر تخلیه می‌کردیم.
 
  
  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today