باشگاه خبرنگاران/ مجالس روضه خانگي به همت جمعي از طلاب جوان حوزه علميه قم به صورت رايگان در شهر‌هاي قم، يزد، تهران و مشهد برپا مي شود.

حجت‌الاسلام وحيد قافي، رييس موسسه سفينة النجاه گفت: موسسه سفينة النجاة قم به همت شماري از طلاب و فضلاي جوان حوزه علميه قم، اقدام به راه اندازي مجالس خانگي اهل‌بيت عليهم السلام به صورت رايگان در شهر‌هاي قم، يزد، تهران و مشهد کرده است.

او افزود: به منظور گسترش فرهنگ روضه‌ خانگي ،از پارسال به صورت محدود راه اندازي مجالس خانگي از شهر قم آغاز شد و در يک سال گذشته با استقبال بسيار خوب مردم در ساير شهر‌ها روبه‌رو شد که تا الان به چهار شهر رسيده است.

قافي ادامه داد: براي هر خانواده در ماه‌هاي محرم و صفر در هر ماه حداکثر ۵ درخواست و در ساير ايام سال در هر ماه حداکثر۱۰ درخواست به صورت افتخاري و رايگان پذيرفته مي‌شود؛ برگزاري مراسم بيشتر با هزينه خود بانيان انجام مي‌پذيرد واين طرح فعلا مختص شهر‌هاي قم، تهران، مشهد و يزد است و فقط از اين چهار شهر درخواست پذيرفته مي‌شود؛ اميدواريم به زودي در سراسر کشور اجرا شود.

رييس موسسه سفينة النجاه عنوان کرد: از آنجا که هدف ما گسترش مجالس خانگي اهل بيت عليهم السلام است و نه کمک به مجالس موجود، از اين‌رو به مجالسي که از قبل به صورت منظم هفتگي، ماهانه، سالانه و يا مناسبتي برپا بوده‌اند حمايتي تعلق نمي‌گيرد و در صورت هماهنگي سخنران و مداح از طرف موسسه سفينة النجاة، هزينه بر عهده‌ي بانيان خواهد بود. به همين جهت درخواست برگزاري مجالس از طرف مساجد، هيئات مذهبي، حسينيه‌ها و مدارس با هزينه انجام مي‌شود.

علاقه مندان جهت ثبت درخواست روضه خانگي  مي‌توانند مشخصات شان هم چون نام خانوادگي، تاريخ دقيق مجلس، ساعت دقيق مجلس، آدرس دقيق مجلس، جنسيت و تعداد مخاطبان و شماره تماس‌شان را به آيدي مسئولان ثبت درخواست استان‌ها اعلام کنند.

براساس اين گزارش متقاضيان در شهر قم به آيدي: @safineh_Qom، در تهران: @safineh_teh، يزد: @safineh_yazd و مشهد: @safineh_mashhad در پيام رسان ايتا ارسال کنند.

با توجه به شيوع کرونا، توصيه و تقاضاي بر اين است که مجالس به صورت خانوادگي برگزار شود؛ يعني فقط خانواده‌ها به عنوان مخاطب در مجلس حضور داشته باشند و مهمان دعوت نکنند.

علاقه‌مندان براي کسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند با آيدي @safineh_n در پيام رسان ايتا مراجعه کنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قم را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرين خبر قم در اينستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday