ايرنا/ نيروگاه سيکل ترکيبي غرب کارون، تامين کننده برق چند ميدان نفتي خوزستان امروز با دستور رييس‌جمهور و به مناسبت هفته دولت، به طور رسمي از طريق ويدئوکنفرانس به بهره‌برداري رسيد.

نيروگاه ۵۰۰ مگاواتي غرب کارون در سه گام به بهره‌برداري خواهد رسيد که امروز ۲ فاز گازي آن با ۳۰۰ مگاوات برق بهره‌برداري شد و واحد بخار اين نيروگاه با توليد حدود ۲۰۰ مگاوات برق نيز در دست احداث است.
به گفته سرپرست طرح احداث نيروگاه غرب کارون و تاسيسات جانبي، هم اکنون برق توليدي اين نيروگاه ۵۰۰ مگاواتي، در ميادين نفتي غرب کارون از جمله يادآوران، آزادگان شمالي و تلمبه خانه غرب کارون استفاده مي‌شود.
نيما ربيعي با بيان اينکه براي بهره‌برداري از نيروگاه غرب کارون ۳۱۵ ميليون يورو برآورد شده است افزود: با بهره برداري از اين نيروگاه ، توليد برق پايدار تضمين شده است.
وي بيان کرد: اين پروژه در ۴۵ کيلومتري جنوب غرب اهواز و در جنوب ميدان نفتي جفير واقع شده است. شرکت توليد برق غرب کارون مپنا، متولي ساخت و بهره‌برداري از نيروگاه مرکزي غرب کارون است که جزو نيروگاه‌هاي سيکل ترکيبي با ظرفيت توليد ۴۹۲ مگاوات محسوب مي‌شود.
طرح احداث نيروگاه غرب کارون در قالب قرارداد تبديل انرژي و خريد تضميني برق به مدت ۲۰ سال، بين شرکت مهندسي و توسعه نفت به عنوان سرمايه‌پذير و شرکت گروه مپنا به عنوان مجري عملياتي شده است.
بهره‌برداري از طرح خطوط انتقال گاز نهم و ششم سراسري به همراه پنج ايستگاه تقويت فشار گاز، واحدهاي شيرين سازي گاز، استحصال اتان و متانول پتروشيمي بوشهر، و پروژه نيروگاه غرب کارون و تاسيسات جانبي در خوزستان، روز دوشنبه به طور همزمان با دستور رييس جمهوري به صورت ويديو کنفرانس آغاز شد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today