ايرنا/ رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات انتظامي (فتا) استان همدان از دستگيري کلاهبرداراني که اقدام به سرقت اينترنتي ۲ ميليارد و ۹۰۰ ميليون ريال به روش فيشينگ کرده بودند، خبر داد. 

سرهنگ فيروز سرخوش نهاد، رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات انتظامي (فتا) استان همدان در اين باره اظهار داشت: در پي وصول يک فقره پرونده از شهروند همداني مبني بر اينکه مبلغي از حساب وي بصورت اينترنتي برداشت شده است، موضوع به‌صورت ويژه در دستور کار کارشناسان اين پليس قرار گرفت.
وي اضافه کرد: با بررسي مستندات پرونده و استعلامات لازم در خصوص تراکنش‌هاي حساب شاکي مشخصي شد متهمان در چند مرحله اقدام به برداشت غيرمجاز از حساب شاکي کرده‌اند.
رئيس پليس فتا انتظامي استان همدان افزود: متهمان با راه اندازي يک سايت فيشينگ اقدام به سرقت اطلاعات سپس انتقال وجوه به صورت اينترنتي کرده بودند.
سرهنگ سرخوش نهاد ادامه داد: با انجام  اقدامات فني و پليسي، متهمان که در  ۲ استان ساکن و يک تيم کلاهبرداري را تشکيل داده بودند شناسايي و با کسب مجوز قضايي، در يک عمليات پليسي دستگير شدند.
وي اظهار داشت: پس از انتقال متهمان به پليس فتاي همدان، مشخص شد آنها از افراد ديگري نيز به همين شيوه کلاهبرداري کرده اند که موضوع در دست بررسي است.
رئيس پليس فتا انتظامي استان همدان توصيه کرد: شهروندان به هيچ وجه اطلاعات بانکي خود از جمله کارت‌هاي بانکي و حتي کارت هاي بدون استفاده و فاقد موجودي خود را در اختيار ديگران قرار ندهند و اطلاعات خود را در سايت هاي مشکوک به فيشينگ وارد نکنند.

 
  
  

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان همدان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today