ايرنا/ رييس اداره راهداري و حمل و نقل جاده‌اي زهک گفت: نيروهاي راهداري اين شهرستان با جمع‌آوري چهار هزار و ۹۸۱ متر مکعب ماسه بادي از سطح مسيرهاي ارتباطي از بسته شدن راه ارتباطي ۱۷ روستاي منطقه خودداري کردند.

ابراهيم شفيعي مقدم، رييس اداره راهداري و حمل و نقل جاده‌اي زهک اظهار کرد: وزش بادهاي ۱۲۰ روزه سيستان سبب به حرکت درآمدن شن‌هاي روان در سطح مسيرهاي ارتباطي زهک مي‌شود به طوريکه امروز طوفان با سرعت ۸۰ کيلومتر بر ساعت علاوه‌بر کاهش ديد افقي تا يک هزار متر احتمال بسته شدن مسير ارتباطي ۱۷ روستاي اين شهرستان با جمعيتي بيش‌از ۲ هزار و ۴۲۶ خانوار را به همراه داشت.
وي ادامه داد: در اين راستا حضور به موقع نيروهاي راهداري اداره راهداري و حمل و نقل جاده‌اي شهرستان زهک در مسيرهاي طوفاني اين شهرستان، از بسته شدن مسيرهاي ارتباطي منطقه جلوگيري و زمينه تردد روان روستاييان منطقه را فراهم کردند.
رييس اداره راهداري و حمل و نقل جاده‌اي زهک افزود: در اين عمليات ۹ نفر از همکاران اين اداره با استفاده از پنج دستگاه ماشين‌آلات راهداري نسبت به جمع آوري و حمل حدود پنج هزار مترمکعب ماسه بادي از سطح راه‌ها و تنقيه سه دستگاه پل اقدام کردند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان سيستان و بلوچستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر سيستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today