باشگاه خبرنگاران/ فرمانده انتظامی مهاباد به مردم هشدار داد که مراقب شگرد کلاهبرداری سایبری به بهانه ثبت‌نام در سامانه سجام با استفاده از پیامک با لینک‌های جعلی باشند.

برزو تجاری، فرمانده انتظامی مهاباد با اشاره به اینکه سجام مخفف عبارت سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان است که برای ارائه بهتر و سریع‌تر خدمات توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه دایر شده است، گفت: کلاهبرداران با ارسال پیامک جعلی در شبکه‌های اجتماعی به بهانه ثبت‌نام و دریافت کد بورسی، اطلاعات خصوصی و بانکی شهروندان را دریافت و از این طریق اقدام به کلاهبرداری و برداشت از حساب آن‌ها می‌کنند.
وی افزود: شهروندان آگاه باشند که به غیر از سامانه رسمی و مورد تایید سازمان‌های مربوطه، سایر لینک‌های متفرقه یا پیامک‌ها قابل اعتماد نیست و با هدف تخلیه اطلاعات شخصی افراد صورت می‌گیرد.
تجاری ادامه داد: متاسفانه برخی از شهروندان در هنگام ورود به سامانه به نشانی سایت توجه نمی‌کنند و یا با استفاده از لینک‌های تبلیغی در شبکه‌های اجتماعی، گرفتار سودجویان سایبری می‌شوند.
فرمانده انتظامی مهاباد به شهروندان توصیه کرد که فقط با مراجعه به سایت‌های اعلام شده اقدام به ثبت‌نام در سامانه سجام کنند و از رفتن به سایر سایت‌ها و دانلود اپلیکیشن‌های مختلف خودداری کنند، زیرا ثبت کردن اطلاعات در سایت‌های متفرقه می‌تواند زمینه سرقت اطلاعات هویتی و برداشت غیرمجاز از حساب را فراهم آورد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today