باشگاه خبرنگاران/ فرمانده انتظامي مهاباد به مردم هشدار داد که مراقب شگرد کلاهبرداري سايبري به بهانه ثبت‌نام در سامانه سجام با استفاده از پيامک با لينک‌هاي جعلي باشند.

برزو تجاري، فرمانده انتظامي مهاباد با اشاره به اينکه سجام مخفف عبارت سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتريان است که براي ارائه بهتر و سريع‌تر خدمات توسط شرکت سپرده گذاري مرکزي اوراق بهادار و تسويه وجوه داير شده است، گفت: کلاهبرداران با ارسال پيامک جعلي در شبکه‌هاي اجتماعي به بهانه ثبت‌نام و دريافت کد بورسي، اطلاعات خصوصي و بانکي شهروندان را دريافت و از اين طريق اقدام به کلاهبرداري و برداشت از حساب آن‌ها مي‌کنند.
وي افزود: شهروندان آگاه باشند که به غير از سامانه رسمي و مورد تاييد سازمان‌هاي مربوطه، ساير لينک‌هاي متفرقه يا پيامک‌ها قابل اعتماد نيست و با هدف تخليه اطلاعات شخصي افراد صورت مي‌گيرد.
تجاري ادامه داد: متاسفانه برخي از شهروندان در هنگام ورود به سامانه به نشاني سايت توجه نمي‌کنند و يا با استفاده از لينک‌هاي تبليغي در شبکه‌هاي اجتماعي، گرفتار سودجويان سايبري مي‌شوند.
فرمانده انتظامي مهاباد به شهروندان توصيه کرد که فقط با مراجعه به سايت‌هاي اعلام شده اقدام به ثبت‌نام در سامانه سجام کنند و از رفتن به ساير سايت‌ها و دانلود اپليکيشن‌هاي مختلف خودداري کنند، زيرا ثبت کردن اطلاعات در سايت‌هاي متفرقه مي‌تواند زمينه سرقت اطلاعات هويتي و برداشت غيرمجاز از حساب را فراهم آورد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان آذربايجان غربي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر آذربايجان غربي در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرين خبر آذربايجان غربي در اينستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today