وبدا/ معاون درمان وزارت بهداشت در سفر یکروزه به زنجان از ظرفیتها و قابلیتهای درمانی این استان در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا بازدید کرد.

قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت با همراهی پرویز قزلباش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان از طرح‌ها، پروژه‌ها و بخش های مختلف بیمارستان ولیعصر(عج)، شهید بهشتی و موسوی شهر زنجان، بیمارستان امیرالمومنین خدابنده، بیمارستان الغدیر شهرستان ابهر و پروژه‌های در دست اجرا و بخش های مختلف بیمارستان بوعلی سینا شهرستان خرمدره بازدید و از نزدیک روند رسیدگی به بیماران مبتلا به کرونا و شیوه اجرای پروتکل کشوری درمان این بیماران را مورد ارزیابی قرار داد.
جان بابایی در جلسه ستاد دانشگاهی کنترل و پیشگیری از کرونا ویروس که با حضور آیت ا... خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان برگزار شد نیز شرکت داشته و ضمن استماع گزارشات ارائه شده معاون درمان و بهداشت دانشگاه در سخنانی گفت: از شیوع ویروس کرونا ۶ ماه گذشته و در این ۶ ماه هم تجارب تلخ و شیرین بسیاری داشته ایم. تجربه تلخ ما از دست دادن عزیزانی بود که در کنار ما زندگی می کردند و امروز غیرقابل جبران است.
معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد: با توجه به هزینه هایی که داده ایم باید از تجارب بدست آمده درست استفاده کنیم؛ این بیماری یک مانور سنگین بود که نقاط ضعف و قوت را نشان داد. باید تجربیات کسب شده را تقویت و ضعفها را اصلاح کنیم.
جان بابایی با بیان اینکه این بیماری یک بحران بود و تمام جنبه های سیاسی، اجتماعی و بهداشتی در همه کشورها را دربر می گرفت افزود: در شرایط سختی قرار داریم و این بیماری تبعاتی برای همه کشورهای دنیا داشت و در کشور های اروپایی و آمریکا بهانه ای برای شورشهای خیابانی شد.
وی افزود: در کشور ما این بیماری کنترل شد و نقش رهبری فرزانه و حکیم که همیشه به درستی ورود پیدا کرده و با صحبت‌هایی که کردند موجب همراهی کل نظام و حضور تمامی آحاد مردم و روحانیون شدند که بسیار کمک کننده بوده و از عوامل موثر و سرمایه‌های کشور در شرایط کرونا محسوب می شوند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today