مهر/ مديرکل تبليغات اسلامي خراسان‌رضوي گفت: امسال عزاداري هيئات در روز عاشورا و تاسوعا براي اولين بار در سه محور منتهي به حرم مطهر رضوي به صورت متمرکز برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام هادي صاحبقراني، مديرکل تبليغات اسلامي خراسان‌رضوي با بيان اينکه امام حسين(ع) و يارانش براي زنده نگه داشتن نماز و تعظيم شعائر اسلام به شهادت رسيدند، اظهار کرد: گاهي اوقات هنگام اقامه نماز ديده مي‌شود که برخي از عزاداران همچنان در حال عزاداري هستند و بهتر است با توجه به فضيلت اقامه نماز و تاکيد سيدالشهدا(ع) بر اين امر، هيأت‌هاي مذهبي و عزاداران عزيز اقدام به اقامه نماز اول وقت کنند.

وي با اشاره به اينکه امسال نماز ظهر عاشورا و تاسوعا متفاوت با سال‌هاي گذشته برگزار خواهد شد، گفت: ستاد اقامه نماز استان برنامه‌اي را طراحي کرده تا هيأت‌هاي مذهبي و عزاداران بتوانند با حضوري باشکوه، اما با رعايت تمام نکات بهداشتي در خيابان‌هاي منتهي به حرم و در حرم نماز ظهر عاشورا و تاسوعا را برگزار کنند.

مديرکل تبليغات اسلامي خراسان‌رضوي با بيان اينکه ما و تمامي دستگاه‌هايي که در اين زمينه همکاري دارند، تلاش خواهيم کرد اين سنت حسنه به بهترين وجه برگزار شود، ادامه داد: با توجه به اينکه امسال دسته روي هيأت‌هاي مذهبي را نخواهيم داشت، عزاداري روز عاشورا و تاسوعا در سه محور خيابان‌هاي شيرازي، امام رضا(ع) و طبرسي به گونه‌اي خواهد بود که هيات‌هايي که از قبل تعيين شده‌اند، در خطوط بي. آر. تي منتهي به حرم مطهر مستقر و به صورت متمرکز در عزاداري شرکت خواهند کرد.

حجت‌الاسلام صاحبقراني افزود: هيأت‌هاي مذهبي در محل‌هايي که از قبل با همکاري شهرداري مشخص خواهد شد، براي برگزاري مراسم عزاداري مستقر خواهند شد و با همکاري سلامت‌ياراني که در اين مدت توسط شوراي هيأت‌هاي مذهبي و همکاري بسيج جامعه پزشکي، آموزش ديده‌اند، از ايجاد اجتماعات اطراف محل برگزاري جلوگيري خواهند کرد.

وي با اشاره به اينکه امسال استفاده از علامت و نماد هيئت‌ها ممنوع است، گفت: از اين پرچم‌ها و علامت‌ها در صورت لزوم فقط در حد فضاسازي محل برگزاري مراسم عزاداري استفاده خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar