باشگاه خبرنگاران/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي شيراز گفت: تعداد جانباختگان مبتلا به بيماري کوويد ۱۹ در فارس از ابتداي شيوع اين بيماري تا امروز به ۷۸۰ نفر رسيده است.
 
علي اکبري، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي شيراز درباره آخرين وضعيت کروناويروس در استان فارس، با اشاره به جان باختن ۹ هم استاني در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: جمع جانباختگان بيماري کوويد ۱۹ در فارس از ابتداي شيوع اين بيماري تا امروز به ۷۸۰ نفر رسيده است.
او با اشاره به بررسي ۲۴۹ هزار و ۴۰۰ آزمايش در آزمايشگاه‌هاي تشخيصي استان فارس از ابتداي شيوع بيماري کوويد ۱۹، ادامه داد: تاکنون ابتلاي قطعي ۴۲ هزار و ۱۷۵ بيمار در فارس به اثبات رسيده است.
اکبري افزود: تاکنون ۳۸ هزار و ۹۷۵ نفر نيز با بهبودي کامل از بيمارستان‌ها مرخص يا از قرنطينه خانگي خارج شده اند.
او اضافه کرد: بر اساس آخرين آمارها، ۷۱۵ بيمار مشکوک و علامت دار در بيمارستان‌هاي استان فارس بستري هستند که از اين تعداد، ۹۰ بيمار به علت وخامت شرايط جسمي در بخش مراقبت‌هاي ويژه بيمارستان‌هاي استان بستري بوده و خدمات درماني دريافت مي‌کنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي شيراز با ابراز نگراني از افزايش شيوع بيماري کوويد ۱۹ در تعطيلات پيش رو، از مردم استان خواست تا در صورت تصميم به مسافرت ضروري، حتما با رعايت اصول بهداشتي، استفاده از ماسک، شست و شو، ضدعفوني کردن مرتب دست‌ها و رعايت فاصله گذاري فيزيکي در حفظ سلامتي خود و ديگران بکوشند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان فارس را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online