ايسنا/ سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران نکات ايمني را در خصوص روشن کردن شمع در شب شام غريبان ارائه کرد.

سيد جلال ملکي سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران، در اين باره اظهار کرد: تاکيد ما بر اين است که شهروندان بايد پروتکل هاي ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت و درمان را به خوبي رعايت کنند و بر اساس دستورات اين ستاد عمل کنند.

وي به چند نکته براي روشن کردن و نگهداري از شمع هاي روشن به منظور جلوگيري از وقوع آتش سوزي اشاره کرد و گفت: با اينکه سال جاري بايد طبق دستورات ستاد مقابله با کرونا از تجمع دوري کرد اما ممکن است برخي از شهروندان در شام غريبان به صورت فردي با رعايت پروتکل هاي بهداشتي اقدام به روشن کردن شمع کنند، بر همين اساس نياز است که بار ديگر نکته هاي ايمني در اين زمينه مرور شود.

ملکي ادامه داد: شمع يکي از مواردي است که موجب رخ دادن حريق مي شود. چه بسا که برخي شمع ها را نيمه کاره رها مي کنند يا به صورت روشن در سطل هاي زباله مي اندازند که اين موارد باعث وقوع حريق مي شود. همچنين در بعضي از سقا خانه ها يا ايستگاه هاي صلواتي شمع روشن مي کنند و از آن جايي که در اين محل پارچه هايي وجود دارد احتمال وقوع حريق نيز هست.

سخنگوي سازمان آتش نشاني تهران گفت: در برخي موارد نيز کودکاني که اين شمع ها را در دست دارند ممکن است به خودشان آسيب بزنند.

وي گفت: پيشنهاد مي کنيم که دستورات ستاد مقابله با کرونا جدي گرفته شود و اگر هم شهروندان قصد دارند که در هيات ها حضور پيدا کنند حتما محيط باز باشد و فاصله گذاري اجتماعي رعايت شود.

سخنگوي سازمان آتش نشاني تهران با اشاره به دستورات ستاد مقابله با کرونا و اينکه برخي از شهروندان ممکن است نسبت به روشن کردن شمع در خانه هاي خود اقدام کنند گفت: معمولا در اين اقدام در خانه انجام نمي شود اما اگر کسي قصد داشت در خانه خود شمع روشن کند، بايد بسيار مراقبت کند. يکي از دلايل اصلي آتش سوزي ها در کشور هاي اروپايي افتادن شمع است چرا که بسيار انجام مي شود.

وي ادامه داد: به خصوص در اين موارد بايد به رفتار کودکان نظارت کرد که با بي احتياطي منجر به وقوع حادثه نشوند، پس از آن نيز بايد دقت کرد که شهروندان بيش از يک شمع روشن نکنند، همچنين اگر چراغ ها را خاموش کنند احتمال برخوردشان با ميز يا محلي که اين شمع را روي آن قرار دادند افزايش مي يابد. شهروندان حتما از خاموش شدن شمع اطمينان يابند. 

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان تهران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran