ايسنا/ مديرکل اوقاف و امور خيريه خراسان‌جنوبي از برگزاري بزرگترين رويداد قرآني خراسان‌جنوبي خبر داد و گفت: چهل و سومين دوره مسابقات استاني قرآن در پايان اين هفته برگزار مي‌شود.

حجت‌الاسلام پرويز بخشي‌پور، مديرکل اوقاف و امور خيريه خراسان‌جنوبي امروز سه شنبه ۱۸ شهريوربه خبرنگاران رسانه‌هاي گروهي گفت: چهل و سومين دوره مسابقات سراسري قرآن امسال در پنج منطقه نهبندان، سربيشه، درميان؛ بيرجند و خوسف، طبس و بشرويه، فردوس و سرايان، قاين، خضري و زيرکوه برگزار شد.
وي افزود: برگزيدگان مرحله منطقه‌اي به مرحله استاني راه يافتند که از شهرستان‌هاي طبس و بشرويه ۱۸ نفر، فردوس و سرايان ۲۲ نفر، قاين، زيرکوه و خضري ۱۸ نفر، سربيشه، نهبندان و درميان ۷ نفر و بيرجند و خوسف ۲۷ نفر به اين دور از مسابقات راه يافتند.
بخشي‌پور با بيان اينکه ۱۰ نفر نيز از برگزيدگان مسابقات سال گذشته هستند که در اين مسابقات شرکت خواهند کرد، تصريح کرد: در مجموع ۱۰۲ نفر مرد و زن در اين مسابقات شرکت خواهند کرد.
وي بيان کرد: اين مسابقات در بخش برادران ۱۹ شهريورماه و در بخش خواهران ۲۰ شهريورماه برگزار خواهد شد.
مديرکل اوقاف و امور خيريه خراسان‌جنوبي ادامه داد: متسابقين در رشته‌هاي حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ جزء، حفظ کل، قرائت، ترتيل و اذان با يکديگر رقابت خواهند کرد.
بخشي‌پور با بيان اينکه در بخش دعاخواني امسال تنها آثار ضبط شده و به سازمان ارسال و در سازمان داوري مي‌شود، يادآور شد: اين مسابقات در سالن شهيد رحيمي دانشگاه علوم پزشکي بيرجند با رعايت تمامي پروتکل‌هاي بهداشتي برگزار خواهد شد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان جنوبي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان جنوبي در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرين خبر خراسان جنوبي در اينستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today