ايرنا/ مديرکل مديريت بحران استانداري اصفهان از شناسايي و مسدود کردن ۱۰۰ حلقه چاه غير مجاز از ابتداي سال تاکنون در اين استان خبر داد.

منصور شيشه‌فروش، مديرکل مديريت بحران استانداري اصفهان ابراز کرد: در اين مدت همچنين ۵۰ دستگاه انواع تجهيزات و ادوات مربوط به حفر چاه غير مجاز در استان توقيف شده است.
وي با بيان اينکه اکنون ۶۲ گروه دو نفره شامل کارشناس و کمک کارشناس در راستاي نظارت و توقف تخلفات مرتبط با حوزه آب از جمله حفاري غيرقانوني براي برداشت از سفره‌هاي آب زيرزميني فعاليت مي‌کنند، اظهار کرد: اين اقدامات در راستاي طرح تعادل‌بخشي آب‌هاي زيرزميني با هدف جلوگيري از برداشت‌هاي غيرقانوني و توقف گسترش فرونشست زمين انجام مي‌شود.
مديرکل مديريت بحران استانداري اصفهان با اشاره به اينکه فرونشست زمين در حقيقت زلزله خاموش است، تصريح کرد: اين پديده بيشتر دشت‌هاي استان را در برگرفته و بي‌تفاوتي به آن آثار زيان‌باري را به دنبال دارد.
شيشه‌فروش به تشکيل قرارگاه عملياتي فرونشست زمين در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: دبيرخانه اين قرارگاه در شرکت آب منطقه‌اي اصفهان است و نهادهاي مرتبط با اين پديده مانند جهاد کشاورزي، راه و شهرسازي و شهرداري‌ها وظايف متعددي را دنبال مي‌کنند.
وي اضافه کرد: اين قرارگاه پيگير محاسبات و گزارش‌هاي مرتبط با نرخ فرونشست در پهنه‌هاي مختلف استان اصفهان است تا اقدامات پيشگيرانه در اين خصوص اتخاذ و عملياتي شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرين خبر اصفهان در اينستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today