سيتنا/ رئيس پليس فتا آذربايجان‌غربي گفت: عامل فريب دختر جوان که منجر به آزار و اذيت وي شده بود، به سزاي عمل خود رسيد.

اکبر نصرتي، رئيس پليس فتا آذربايجان‌غربي اظهار کرد: با مراجعه يکي از شهروندان مبني بر اينکه شخصي با انتشار تصاوير شخصي وي در شبکه اجتماعي اينستاگرام باعث ايجاد مزاحمت براي وي شده است، موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وي ادامه داد: با دستگيري فرد مورد نظر مشخص شد متهم به قصد ازدواج در شبکه اجتماعي اينستاگرام با شاکي آشنا شده و سپس با جلب اعتماد تصاويري از وي دريافت کرده بود.
اين مقام مسئول افزود: بعد از به‌وجود آمدن اختلاف بين آن‌ها و قطع ارتباط، متهم با هدف انتقام‌جويي و ايجاد مزاحمت، تصاويري از شاکي را در اينستاگرام براي وي ارسال و تهديد به انتشار آن‌ها کرده بود.
نصرتي با بيان اينکه ازدواج هاي فضاي مجازي چيزي جز ارتباط با هويت‌هاي غيرواقعي نيست، گفت: به هيچ عنوان در فضاي سايبري به افرادِ غير، اعتماد نکنيد و اطلاعات خصوصي و محرمانه خود اعم از تصاوير شخصي و غيره را در اختيار آنان قرار ندهيد.
وي افزود: عدم توجه به حفظ حريم خصوصي در فضاي مجازي و قرار دادن اطلاعات شخصي و محرمانه در اختيار ديگران زمينه‌ساز گرفتاري در دام افراد سودجو و مجرمين سايبري است.
رئيس پليس فتا آذربايجان‌غربي گفت: شهروندان براي دريافت راهنمايي، مشاوره و اعلام هر گونه موارد خلاف قانون در فضاي مجازي مي‌توانند از طريق پل ارتباطي (www.cyberpolice.ir) با اين پليس در ميان بگذارند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان آذربايجان غربي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر آذربايجان غربي در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرين خبر آذربايجان غربي در اينستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today