باشگاه خبرنگاران/ رئيس پليس راهنمايي و رانندگي خراسان رضوي گفت: حدود نيمي از جان باختگان سوانح رانندگي پنج ماه نخست امسال در مشهد عابر پياده و ۱۲ درصد آنان معتاد متجاهر بودند.

سرهنگ حميدرضا دهنوي، رئيس پليس راهنمايي و رانندگي خراسان رضوي اظهار کرد: در پنج ماه نخست امسال ۴۹ درصد جانباختگان سوانح رانندگي در مشهد عابر پياده، ۳۶ درصد موتورسوار، ۱۳ درصد سرنشين خودرو و ۲ درصد نيز دوچرخه سوار بودند و در اين سوانح عابران پياده و موتورسواران دو گروه پرخطر محسوب مي‌شوند.

وي ۴۱ درصد جانباختگان تصادفات در مشهد را مربوط به معابر اصلي و بزرگراه‌هاي شهري دانست و افزود: از دو راهي غدير تا ميدان سپاد معابر بحراني براي تلفات انساني مي‌باشند و در اين بين معتادان متجاهر نيز به مشکل عمده تبديل شده‌اند به طوري که بيشترين ميزان تردد اين معتادان در محدوده بلوار بابا نظر بوده است.

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي خراسان رضوي ادامه داد: تاکنون پنج طرح جمع آوري معتادان متجاهر در مشهد انجام شده و همين اقدام مقداري به کاهش فوتي‌هاي اين قشر منجر شده است، همچنين شهرداري وعده داده پايان مهرماه از محدوده پل عباسپور تا ورودي پنجتن در اين شهر به طول سه کيلومتر نرده فلزي به ارتفاع ۱۷۰ سانتيمتر نصب کند.

سرهنگ دهنوي بيان کرد: در مدت ياد شده مجروحين ناشي از حوادث رانندگي در اين استان ۲۷ درصد و شمار جانباختگان ۶ درصد کاهش يافته است که اين آمار در مشهد براي مجروحين ۲۸ درصد و جانباختگان سه درصد کاهش داشته است.

وي وضعيت بزرگراه‌ها را در خصوص تصادفات منجر به فوت نامناسب دانست و تصريح کرد: کاهش سه درصد فوتي در مشهد شکننده است و با توجه به کاهش تردد‌ها در شرايط شيوع کرونا اين ارقام نشان مي‌دهد سرعت رانندگي افزايش يافته است، آمار فوتي مجروحان در بيمارستان در مشهد با افزايش همراه بوده که نشان مي‌دهد سرعت رانندگي به خاطر خلوتي معابر در مشهد افزايش داشته و منجر به تصادف شديد شده است.

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي خراسان رضوي تاکيد کرد: فعال شدن نظارت با سامانه‌هاي ترافيکي و دوربين‌هاي کنترلي و آگاهي رانندگان از اين سامانه‌ها دستکم موجب کاهش ۳۰ درصدي تردد ناوگان باري برون شهري از درون کلانشهر مشهد خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar