ايرنا/ رئيس شبکه دامپزشکي شهرستان لاهيجان از کشف، ضبط و معدوم سازي بيش از ۱۴۲ کيلو گرم گوشت قرمز و سفيد اعم از مرغ و ماهي تاريخ گذشته و فاسد در بخش رودبنه شهرستان لاهيجان خبر داد.
دکتر علي رسولي رئيس شبکه دامپزشکي شهرستان لاهيجان اظهار داشت: طرح ساماندهي و بررسي کشتار و عرضه دام خارج از شبکه کشتارگاهي و غير مجاز در بخش رودبنه شهرستان لاهيجان اجرا شد.
وي با اشاره به همکاري تمامي دستگاه هاي متولي لاهيجان در جريان برگزاري اين طرح گفت: در اين راستا تمامي قصابي ها و کبابي هاي بخش رودبنه شهرستان لاهيجان، طي يک هفته بازديد شد.
رئيس شبکه دامپزشکي شهرستان لاهيجان با تاکيد بر نقش کشتار غيرمجاز در انتقال بيماري‌ها گفت: بسياري از بيماري‌هاي مشترک مانند تب کريمه کنگو، سل، بروسلوز و مانند آن به دليل عدم نظارت کارشناسان دامپزشکي بر کشتار غيرمجاز مي‌تواند از اين طريق انتقال يابد که خوشبختانه هيچگونه کشتار غيرمجاز و خارج از شبکه کشتارگاهي در اين مدت در اين مراکز مشاهده نشد.
دکتر رسولي ادامه داد: در اين بازرسي ها ۹۹ کيلوگرم گوشت قرمز تاريخ گذشته، ۸ کيلوگرم مرغ و ۳۵ کيلوگرم ماهي فاسد کشف و ضبط شد.
شهرستان لاهيجان با بيش از ۱۶۷ هزار نفر جمعيت در ۴۰ کيلومتري شرق مرکز استان گيلان واقع است و تقسيمات سياسي اين شهرستان مرکب از دو بخش "مرکزي و رودبنه" است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان گيلان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر گيلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرين خبر گيلان در اينستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today