ايرنا/ رئيس پليس فتا کيش در خصوص افزايش ميزان استفاده فرزندان و پايين آمدن سن استفاده کنندگان از فضاي مجازي به والدين هشدار داد مراقبت بيشتري از فرزندان خود داشته باشند.

سرهنگ محمدرضا رضايي، رئيس پليس فتا کيش اظهار داشت: با آغاز سال تحصيلي جديد که با ويروس منحوس کرونا همراه است، فرزندان به ناچار مجبور به استفاده از اينترنت براي فراگيري دروس خود هستند و اين مهم تأثير زيادي بر حفظ سلامتي فرزندان و دور ماندن آنها از بيماري شايع اين روزها دارد ولي از سويي مي‌تواند زمينه‌ساز بيماري‌هاي جسمي به دليل استفاده زياد از اينترنت و برخي مشکلات، جرايم و آسيب هاي ديگري شود که در دنياي مجازي روزبه‌روز در حال رشد و افزايش است.
وي افزود: اعتياد اينترنتي، دسترسي دانش آموزان به محتواي هاي نامناسب سن آنها، خريدهاي ناموفق اينترنتي و گرفتار شدن در دام کلاهبرداران سايبري نمونه‌اي از اين آسيب‌ها است.
رضايي ضمن هشدار به والدين در خصوص استفاده فرزندانشان از فضاي مجازي، تأکيد کرد: بهترين راهکار براي جلوگيري از ايجاد مشکلات براي فرزندان در فضاي مجازي بالا بردن سطح دانش و آگاهي‌هاي والدين در خصوص آسيب‌هاي اين فضا است، ضمن اينکه اختصاص يک دستگاه هوشمند(گوشي، تبلت، رايانه) مشترک با ساير اعضاي خانواده مي‌تواند کارساز باشد.
وي با تأکيد بر خدمات رساني آنلاين پليس فتا در حوزه‌هاي مختلف به ويژه دريافت مشاوره خاطرنشان کرد: کيشوندان مي‌توانند با مراجعه به سايت پليس فتا هر گونه مشاوره و راهنمايي را به صورت آنلاين دريافت کنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرين خبر هرمزگان در اينستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today