فارس/ مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي چهارمحال و بختياري گفت: کليه فعاليت‌هاي مرتبط با پرورش آبزيان و همچنين برداشت آب شرب به دليل آلودگي تا بررسي دقيق شرايط آب، متوقف شده است.

فردوس کريمي، مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي چهارمحال و بختياري ضمن اشاره به آلودگي آب منطقه رودخانه سرخون واقع در منطقه ميانکوه با فرآورده‌هاي نفتي، گفت: براي پيگيري موضوع، روز يکشنبه 23 شهريور ماه سال جاري به همراه بخشدار منطقه از رودخانه سرخون بازديد کرده و شرايط را ارزيابي کرديم.
مديرعامل شرکت آب منطقه اي چهارمحال و بختياري در بيان جزئيات سفر رئيس قوه قضائيه به استان و بررسي مشکلات آبي به منظور پيگيري مشکل آلودگي نفتي در منطقه ميانکوه که باعث آلوده شدن آب شرب مردم منطقه و همچنين ضرر و زيان به سايت‌هاي پرورش ماهي منطقه شده بود، تصريح کرد: در اسرع وقت جلسه‌اي پيرامون وضعيت موجود منطقه با شرکت توزيع فرآورده هاي نفتي برگزار مي‌کنيم تا به مشکل نشت نفت به آب شرب مردم ميانکوه رسيدگي شود.
وي، در تشريح اقدامات شرکت آب منطقه‌اي، افزود: شرکت نفت، دانشگاه تبريز را به عنوان مشاور مطالعاتي انتخاب کرديم تا موضوع آلودگي نفتي را بررسي کنند و نتايج بررسي را به ما اعلام نمايند.
کريمي، با اشاره به مسئله آلودگي آب‌هاي زيرزميني، چشمه‌ها و منابع  آبي سرخون، بيان کرد: کليه فعاليت‌هاي مرتبط با پرورش آبزيان و همچنين برداشت آب شرب به دليل آلودگي تا بررسي دقيق شرايط آب، متوقف شده است.
لازم به تاکيد است، به استناد جزئيات مطرح شده از آلودگي آب مناطق استان چهارمحال و بختياري، پساب حاصل از فعاليت پتروشيمي لردگان، زمينه ورود آمونياک به حوضه آبي را فراهم کرده و زمينۀ ايجاد مشکلات عديده‌اي ازجمله، امراض پوستي و تلفات دامي را براي مردم به همراه داشته است.
به استناد اظهارات منابع محلي، ورود پساب شرکت پتروشيمي به حوضه آبي منجر به مرگ يک تن ماهي پرورشي، نابودي دست کم ۲۰ هکتار شاليزار، تلف شدن ۴۵ راس دام سبک و آسيب جسمي به کشاورزان منطقه شده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان چهارمحال و بختياري را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر چهارمحال و بختياري در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday