باشگاه خبرنگاران/ حفاران غيرمجاز در محله سنگر اروميه دستگير شدند.

بهزاد حجابي، فرمانده يگان حفاظت اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي آذربايجان‌غربي از دستگيري حفاران غيرمجاز محله سنگر اروميه خبر داد که در مجاورت کليساي مارسرگيز اقدام به حفاري غيرمجاز کرده بودند.
وي اظهار کرد: در پي دريافت گزارشات جوامع محلي و تعامل و همکاري اطلاعاتي با همياران ميراث فرهنگي، با اشرافيت و رصد اطلاعاتي، يک گروه سه نفره در داخل منزل مخروبه يکي از حفاران به صورت مخفيانه اقدام به حفر تونل منتهي به کليساي تاريخي مارسرگيز براي تحصيل اشياي تاريخي مي‌کردند با تلاش نيرو‌هاي يگان حفاظت استان طي عمليات هوشمندانه در محل حفاري دستگير شدند.
حجابي ادامه داد: اين عمليات پس از آن آغاز شد که گزارشي مبني بر حفاري غيرمجاز در محله سنگر در روز‌هاي اخير از جوامع محلي دريافت شد که نيرو‌هاي اطلاعاتي اين يگان به سرعت به صورت نامحسوس موضوع را بررسي و پس از حصول اطمينان نسبت به کسب دستور مقام قضايي براي ورود به ملک مذکور اقدام کردند.
فرمانده يگان حفاظت اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي آذربايجان‌غربي ادامه داد: همچنين در اين عمليات ابزار و ادوات حفاري از قبيل بيل، قرقره آهني، طناب، سطل و سيم برق کشف شد و در ادامه، متهمان براي سير مراحل قانوني و قضايي تحويل پاسگاه انتظامي بالانج شدند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان آذربايجان غربي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر آذربايجان غربي در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرين خبر آذربايجان غربي در اينستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today