ايرنا/ مدير کل گمرک استان ايلام از صادرات ۲۷ هزار تن انواع محصولات کشاورزي(صيفي جات) به ارزش ۱۴ ميليون دلار در سال جاري (نيمه دوم خرداد تا اول شهريور) از مرز بين المللي مهران خبر داد.

روح‌الله غلامي، مدير کل گمرک استان ايلام روز سه شنبه اظهار داشت: پس از حدود سه ماه و نيم تعطيلي مرز مهران و در نتيجه مذاکرات متعدد مسوولان کشوري و استان ايلام با طرف‌هاي عراقي فعاليت تجاري مرز بين‌المللي مهران که بدليل شيوع کرونا متوقف شده بود در نيمه دوم خردادماه سال جاري از سر گرفته شد.
وي افزود: وعده عراقي‌ها براي بازگشايي مرز تجاري مهران در ابتدا ۲ روز از هفته عملي شد که با رايزني هاي مديريت ارشد استان با مقامات عراقي اين زمان به چهار روز در هفته و سپس به تمام روزهاي هفته و روال عادي فعاليت خود رسيد.
مديرکل گمرک استان ايلام يادآور شد: در هر روز کاري تعداد ۲۵۰ دستگاه کاميون از طرف عراق براي انتقال کالاهاي تجار به عراق وارد محوطه پايانه مرزي مهران مي شوند.
به گفته وي اقلام خوراکي، مصنوعات پلاستيکي، شيشه جات، قطعات و محصولات خودرويي، فولاد، سراميک، کاشي و مصالح ساختماني از جمله موارد صادارتي تجار ايراني از گمرک مهران به آنسوي مرز است.

شهر مرزي مهران در استان ايلام با حدود ۲۳۰ کيلومتر فاصله با بغداد نزديک‌ترين شهر مرزي کشورمان به پايتخت عراق و عتبات عاليات اين کشور است که امروز به کانون فعاليت‌هاي صادراتي و تردد زوار با کشور همسايه تبديل شده است.
شهرستان مرزي مهران در ۸۵ کيلومتري جنوب غربي ايلام قرار دارد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان ايلام را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر ايلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرين خبر ايلام در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today