ايرنا/ کيفيت هواي پايتخت امروز براي نوزدهمين روز متوالي از لحاظ غلظت آلايندگي ذرات معلق کمتر از ۲.۵ ميکرون با شاخص ۷۳ در شرايط سالم قرار دارد.

همچنين ميانگين غلظت آلاينده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ ميکرون طي ۲۴ ساعت گذشته منتهي به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روي شاخص ۷۳ در شرايط سالم قرار داشت.
در همين مدت غلظت آلاينده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ ميکرون با شاخص ۵۸، ازن با شاخص ۴۳، دي اکسيد نيتروژن با شاخص ۷۱ و منواکسيد کربن با شاخص ۳۱ ثبت شد.
کمترين آلودگي در ايستگاه شهرداري منطقه ۱۶ ثبت شد
بر اساس اعلام شرکت کنترل کيفيت هواي تهران، ايستگاه‌هاي شهرداري منطقه ۱۶ با شاخص ۶۴ و همچنين ايستگاه هاي شهرداري منطقه ۱۹ و اتوبان محلات در منطقه ۱۴ با شاخص ۶۸ طي ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلايندگي ذرات معلق کمتر از ۲.۵ ميکرون کمترين آلايندگي را داشت.
بيشترين آلودگي در منطقه گلبرگ ثبت شد
همچنين ايستگاه‌هاي گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۱۰۱، شهرداري منطقه ۱۲ با شاخص ۸۸ و مسعوديه در منطقه ۱۵ با شاخص ۸۹ در همين مدت از لحاظ آلاينده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ ميکرون بيشترين آلايندگي را داشتند.  
شاخص کيفيت هوا معياري براي تعيين روزانه کيفيت هوا و ميزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتيب از صفر تا ۵۰ در شرايط پاک يا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرايط قابل قبول يا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرايط ناسالم براي گروه حساس يا نارنجي، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرايط ناسالم براي همه  يا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرايط بسيار ناسالم يا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرايط خطرناک يا ارغواني تعيين شده است.
از ابتداي امسال ۱۵ روز هواي پاک، ۱۲۹ روز هواي قابل قبول يا همان سالم و ۳۶ روز هواي ناسالم براي گروه هاي حساس و ٢ روز ناسالم براي همه گروه ها به ثبت رسيده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان تهران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran