ايسنا/ دورقمي شدن تعداد قربانيان کروناويروس در استان فارس، بار ديگر زنگ هشدار جدي به شهروندان اين استان خصوصا شهر شيراز را به صدا درآورد.

دکتر علي اکبري، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي شيراز يکشنبه ۳۰ شهريور، تعداد قربانيان کروناويروس طي ۲۴ ساعت قبل را ۱۲ نفر اعلام کرد حال آنکه اين عدد روز شنبه ۴ نفر ذکر شده بود.
دکتر علي اکبري، با تاکيد براينکه اگر مردم نسبت به رعايت هوشمندانه راهکارهاي پيشگيرانه جدي نباشند، شاهد تداوم روند افزايشي در آمار مبتلايان، بيماران بستري و البته فوتي‌ها خواهيم بود، خواستار استفاده از ماسک، رعايت فاصله گذاري اجتماعي و شست و شوي مداوم دستها شد.
معاون درمان علوم پزشکي شيراز ضمن ابراز تاسف از افزايش شمار فوت شدگان ناشي از کروناويروس، گفت: اکنون تعداد قربانيان اين بيماري در استان فارس به ۹۳۷ نفر رسيده است.
اکبري همچنين به انجام ۲۷۶ هزار و ۸۹۵ مورد تست در آزمايشگاه هاي تشخيصي مولکولي استان فارس از ابتداي شيوع اين بيماري تاکنون اشاره و خاطرنشان کرد: بر اساس آخرين بررسي ها، ابتلاي ۴۹ هزار و ۶۵۶ نفر قطعي شده است.
او اضافه کرد: از مجموع ۷۴۳ بيمار بستري مشکوک و علامت دار به بيماري کرونا، ۷۷ بيمار در بخش مراقبت هاي ويژه تحت درمان قرار دارند و وضعيت جسماني آنان وخيم گزارش شده است.
اکبري در عين حال از بهبودي ۴۶ هزار و ۱۱۵ مبتلا به کروناويروس در فارس ابراز خرسندي کرد و گفت: روند صعودي تعداد مبتلايان به کوويد۱۹ در استان‌هاي همجوار فارس، لزوم پرهيز جدي شهروندان از هرگونه سفر غيرضروري را بيش از گذشته با اهميت جلوه داده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي شيراز با بيان اينکه در استان‌هاي مجاور فارس، بيماري کوويد۱۹ با شدت بالايي در مسير صعودي است، هشدار داد که در برخي مناطق و شهرستان‌هاي استان فارس شاهد شدت گرفتن ميزان ابتلا و شمار افراد بستري در بيمارستان‌ها هستيم.
اکبري گفت: به عنوان نمونه در هفته گذشته در شهرستان کازرون ۱۲۸ بيمار مثبت قطعي، در شهرستان کوار ۵۹ مورد، شهرستان آباده ۵۴ مورد و در مرودشت ۵۳ مورد بيمار مثبت قطعي شناسايي شده‌اند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي شيراز خطاب به شهروندان فارس گفت: تاکيد بر استفاده از ماسک و شست و شوي دستها و رعايت فاصله گذاري اجتماعي، با هدف تامين و حفظ سلامت شهروندان انجام مي‌شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان فارس را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online