باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: بارش‌های پراکنده، کاهش دما و باد شدید، مهمترین پیامدهای سامانه ناپایدار جوی در روزهای آینده در استان است.

ایرج مصطفوی، مدیرکل هواشناسی استان سمنان اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره و نقشه‌های پیش یابی، شرایط جوی چند روز آینده طبق نقشه‌ها و مدل‌های پیش‌یابی از فعالیت سامانه ناپایدار متاثر خواهد بود.
وی در توصیف سامانه بارشی مورد انتظار افزود: فعالیت امواج ناپایدار در استان از بعد از ظهر یکشنبه آغاز می‌شود و مهمترین مخاطره آن بارش پراکنده گاهی رعد و برق در ساعات بعد از ظهرو شب، مه آلودگی، وزش باد نسبتا شدید و گرد و خاک، کاهش نسبی دمای هوا پیش‌بینی می‌شود.
مصطفوی بیان کرد: منطقه اثر این سامانه به صورت رگبار پراکنده و رعد و برق در ارتفاعات و نواحی شمالی استان و به صورت وزش باد شدید در برخی نقاط استان به ویژه نیمه شرقی استان در جهت باد غالب شمالی تا شرقی دور از انتظار نیست.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان تصریح کرد: کاهش نسبی دما در استان از دوشنبه تا پنجشنبه بین سه تا پنج درجه سانتیگراد خواهد بود.
وی درباره مخاطره وزش باد نسبتا شدید و امکان آسیب به سازه‌های موقت و گلخانه‌ها، امکان سقوط تابلو‌های تبلیغاتی و اشیاء سبک و شکستن سرشاخه‌های درختان، کاهش دید افقی در اثر مه آلودگی در محور‌های شمالی استان هشدار داد.
مصطفوی اضافه کرد: محکم کردن سازه‌های موقت و تابلو‌های تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها، پرهیز از تردد و توقف در زیردرختان خشک و کهنسال و ساختمان‌های در حال ساخت و به دلیل احتمال سقوط شاخه‌ها و مصالح ساختمانی، خودداری اتراق و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیلها، نرفتن به ارتفاعات در ساعات بعد از ظهر مهمترین توصیه‌های هواشناسی استان سمنان است.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان زمان پایان فعالیت این سامانه ناپایدار را روز چهارشنبه عنوان و بیان کرد: شرایط جوی شهر سمنان امروز صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعات وزش باد و افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود و بیشینه و کمینه دمای این شهر امروز ۳۳ و ۲۱ درجه سانتیگراد خواهد بود که تا پایان هفته به ۳۰ و ۱۹ کاهش می‌یابد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today