ايلنا/ با هوشياري ماموران معاونت مهاجرت و گذرنامه پليس امنيت عمومي تهران يکي ديگر از متقاضيان صدور گذرنامه تهران که سعي داشت با کارت جعلي پايان خدمت کفالت، گذرنامه بگيرد دستگير شد.

دوم مهرماه فردي براي پيگيري گذرنامه خود به معاونت گذرنامه پليس امنيت عمومي تهران بزرگ در خيابان شهيد مطهري مراجعه و خواستار تمديد گذرنامه شد.
وي با اشاره اينکه بررسي هاي پليسي نشان از اين داشت، اين فرد در سال ۱۳۸۴با ارائه کارت پايان خدمت جعلي گذرنامه دريافت کرده است، افزود: با مشخص شد جعلي بودن کارت پايان خدمت وي، گذرنامه وي توقيف شد.
در اين گزارش آمده است، متهم که مدعي بود از جعلي بودن کارت پايان خدمتش بي خبر است، در نهايت در تحقيقات پليسي اظهار داشت، در سال۸۴ با پرداخت ۳۰ميليون ريال پول نقد به فردي که از طريق دوستانش با وي آشنا شده بود و در زمينه جعل اسناد دولتي فعاليت داشت، کارت پايان خدمت جعلي گرفته است و در همان سال موفق به اخذ گذرنامه شده است .
براساس اين گزارش، در اين خصوص پرونده اي تشکيل و متهم براي سير مراحل قانوني به دادسراي ناحيه۳۰ تهران معرفي شد.
بنا بر اين گزارش، تحقيقات پليسي براي شناسايي و دستگير جاعل کارت پايان خدمت ادامه دارد.
در پايان اين گزارش آمده است، مسافرت با گذرنامه جعلي علاوه بر اينکه در کشور مقصد پيگيرد قانوني دارد، موجب سير مراحل قضائي در کشور ايران نيز خواهد شد که در اين مسير، مسافران علاوه بر تحمل کردن خسارت هاي مادي، دچار آسيب هاي روحي و رواني خواهند شد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان تهران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran