نماد آخرین خبر

کشف ۱۲۵ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق در کردستان

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
کشف ۱۲۵ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق در کردستان

باشگاه خبرنگاران/ فرمانده انتظامي کردستان گفت: طي ۶ ماهه نخست امسال ۱۲۵ ميليارد تومان انواع کالاي قاچاق در استان کردستان کشف شد، که نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۷ درصد رشد داشته است.

سردار علي آزادي فرمانده انتظامي کردستان اظهار کرد: ماموران انتظامي استان کردستان در راستاي مبارزه با پديده شوم قاچاق کالا پس از کشف انواع کالا يک هزار و ۲۹۹ پرونده را تشکيل و به مراجع قضايي معرفي کرده‌اند.
وي با بيان اينکه ارزش کالا‌هاي قاچاق کشف شده ۴۳ پرونده بيش از پنج ميليارد ريال و ۱۷ پرونده نيز بالاي يک ميليارد ريال برآور شده است افزود: اين پليس در راستاي مبارزه با اين پديده موفق شده ۲۶ باند را منهدم کند.
سردار آزادي همچنين تعداد افراد دستگير شده در ارتباط با کالا‌هاي قاچاق کشف شده را يک هزار و ۱۳۸ نفر متهم و وسايل نقليه توقف شده را ۴۶۸ دستگاه اعلام کرد.
فرمانده انتظامي کردستان با بيان اينکه استان در کشف برخي از اقلام شاهد افزايش آمار بوده است يادآور شد: اين اقلام شامل فرآورده‌هاي سوختي قاچاق به ميزان يک ميليون ۳۷۵ ليتر با ۱۹۲ درصد رشد، لوازم خانگي با ۲ هزار و ۹۹۸ دستگاه با ۱۹ درصد رشد، پارچه قاچاق به مقدار ۱۵۰ هزار متر مربع با ۳۰ درصد رشد است.
وي گفت: موارد ديگري نيز در اين استان کشف شده که سيگار به ميزان سه ميليون و ۹۹۲ هزار نخ، لوازم صوتي و تصويري به ميزان يک هزار و ۶۱۳ دستگاه، تلفن همراه به تعداد ۴۵۹ دستگاه، برنج مقدار ۱۸ تن، چاي به ميزان حدود سه تن و لوازم آرايشي به ميزان ۴۳۰ هزار عدد از جمله آن‌ها است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کردستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online