نماد آخرین خبر

این افراد بر اثر ابتلا به کرونا بیشتر فوت می‌کنند

منبع
ايسنا
بروزرسانی
این افراد بر اثر ابتلا به کرونا بیشتر فوت می‌کنند

ايسنا/ سخنگوي وزارت بهداشت ضمن بيان اينکه مصرف‌ کنندگان محصولات دخاني مبتلا به ويروس کرونا عوارض شديدتري را در بيماري تجربه کرده‌اند، گفت: اقدام به ترک دخانيات در اين برهه زماني‌ به‌دليل همه‌گيري بيماري در کشور از اهميت خاصي برخوردار است.

دکتر سيما سادات لاري سخنگوي وزارت بهداشت اظهار کرد: شواهد نشان مي‌دهد که مصرف‌ کنندگان محصولات دخاني مبتلا به ويروس کرونا عوارض شديدتري را در بيماري تجربه کرده‌اند و ميزان مرگ و مير در مبتلايان به اين بيماري در اين گروه بيش از ساير افراد است.
وي ادامه داد:‌ خانواده‌هاي اين افراد به‌خاطر مواجهه مستمر و طولاني با دود دست دوم مواد دخاني ريسک بالاتري را نسبت به ابتلا به بيماري کرونا و البته ساير بيماري‌هاي مرتبط با مصرف دخانيات تجربه مي‌کنند بنابراين اقدام به ترک دخانيات در اين برهه زماني‌ به‌دليل همه‌گيري بيماري در کشور از اهميت خاصي برخوردار است.
سخنگوي وزارت بهداشت با بيان اينکه مردم از استعمال هر گونه مواد دخاني از جمله قليان، سيگار، پيپ و ... چه به‌صورت انفرادي و چه به‌صورت گروهي خودداري کنند، اظهار کرد: همچنين از حضور در اماکن مصرف و عرضه دخانيات از جمله، قليان سراها و اتاقک‌هاي سيگار که موجب انتقال آلودگي ويروسي مي‌شود جدا خودداري کنند.
لاري در پايان گفت: با توجه به افزايش شيوع بيماري و تعداد فوتي‌ها لازم است عزم و اراده قوي‌تر و جدي‌تري داشته باشيم و هم براي سلامتي خود و هم به‌خاطر خستگي زياد کادر درمان اصول سه‌گانه فاصله‌گذاري، شستشوي مرتب دست‌ها و استفاده از ماسک را فراموش نکنيم.