نماد آخرین خبر

۷۲ درصد دانش‌آموزان ابتدایی زنجان در کلاس‌های درس حاضر می‌شوند

منبع
ايرنا
بروزرسانی
۷۲ درصد دانش‌آموزان ابتدایی زنجان در کلاس‌های درس حاضر می‌شوند

ايرنا/ معاون آموزش و پرورش استان زنجان گفت: با توجه به شرايط کرونايي از مجموع ۱۰۸ هزارو ۷۶۰ دانش آموز مقطع ابتدايي اين استان ۷۸ هزارو ۴۱۱ نفر معادل ۷۲ درصد به صورت گروه بندي شده در کلاس‌هاي درس حاضر مي‌شوند.

صياد سلامي، معاون آموزش ابتدايي اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به وضعيت حضور دانش آموزان مقطع ابتدايي استان در مدارس گفت: همزمان با بازگشايي مدارس از ۱۵ شهريور امسال به دليل شيوع ويروس کرونا حضور فيزيکي دانش آموزان در کلاس هاي درس با نگراني هايي به ويژه از سوي والدين مواجه بود.
وي اضافه کرد: طي روزهاي نخستين بازگشايي مدارس به دليل اضطراب خانواده ها و نبود اطمينان بخشي از چگونگي رعايت پروتکل هاي بهداشتي در مدارس، حضور اين گروه ها در کلاس هاي درس اندک شمار بود که اکنون اين رويه با ايجاد ساز و کارهاي لازم شکل مطلوب تري به خود گرفته است.
اين مسؤول ادامه داد: بررسي ها نشان مي دهد حضور دانش‌آموزان مقطع ابتدايي استان در مدارس گروه بندي شده و به تدريج روند افزايشي يافته و از طرفي ميزان استفاده گروه هاي هدف از شبکه شاد نيز به ۸۰ درصد رسيده است.
وي اظهار داشت: بر اين مبنا دانش‌آموزان طبق برنامه زمان بندي شده دروس خود را به عنوان مکمل آموزشي از شبکه شاد فرا مي گيرند و همه معلمان اين مقطع در اين شبکه نيز فعاليت مي‌کنند.
سلامي با بيان اينکه از مجموع يک هزارو ۱۰۰ مدرسه فعال مقطع ابتدايي استان ۸۰۳ مدرسه در مناطق روستايي واقع شده است، افزود: از مجموع مدارس روستايي ياد شده ۳۴۶ مدرسه با جمعيت دانش آموزي ۲ هزارو ۱۰۰ نفري مدارس يک تا ۲۰ نفره را شامل مي شود که فاقد اينترنت و دسترسي لازم به شبکه شاد هستند.
وي اضافه کرد: با کارهاي انجام گرفته دانش‌آموزان روستايي که هيچ‌گونه دسترسي به شبکه شاد ندارند، به صورت اطلس آموزشي و جغرافيايي طراحي شده به ابتکار اداره آموزش و پرورش تحت پوشش قرار گرفتند و در مابقي مدارس روستاهاي برخوردار نيز دانش‌آموزان به صورت حضوري و گروه‌بندي بر اساس پروتکل ۰ - ۶ آموزش‌هاي لازم را دريافت مي‌کنند.
معاون آموزش ابتدايي اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ادامه داد: تلاش آموزش و پرورش استان بر داير بودن کلاس هاي درس بصورت حضوري در کنار آموزش هاي مجازي است و در اين راستا نظارتها و پروتکل هاي بهداشتي به شکل سخت گيرانه اي اعمال مي شود.
وي اظهار داشت: کلاس درس دانش آموزان حداکثر به مدت ۲۵ دقيقه و ۱۰ دقيقه زنگ تفريح به صورت شناور، با هدف اجتناب از تراکم جمعيتي انجام مي شود و به همين صورت در هنگام ورود و خروج دانش آموزان به مدارس نيز دقت نظر بيشتري وجود دارد.
سلامي با تاکيد بر اينک رعايت نشدن پروتکل هاي بهداشتي در مدرسه به تعطيلي آن منجر خواهد شد، افزود: سلامت دانش آموزان در اولويت اصلي بوده و با توجه به امکانات محدود، مشارکت والدين نقش بسيار سازنده اي دارد.
اين مسؤول خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده دانش آموز مشکوک به کرونا، کلاس درس به مدت ۲ هفته تعطيل خواهد شد و مابقي دانش آموزان قرنطينه مي شوند.

  
  

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان زنجان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرين خبر زنجان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today