نماد آخرین خبر

رشد ۱۲۵ درصدی پرداخت زکات در خراسان شمالی

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
رشد ۱۲۵ درصدی پرداخت زکات در خراسان شمالی

باشگاه خبرنگاران/ دبير شوراي زکات استان خراسان شمالي از رشد ۱۲۵ درصدي پرداخت زکات در استان خبر داد.

مجيد الهي راد، دبير شوراي زکات استان خراسان شمالي با بيان اينکه مردم نيکوکار در نيمه نخست امسال بيش از ۱۶ ميليارد و ۴۰۰ ميليون تومان زکات پرداخت کردند، گفت: اين رقم نسبت به مدت مشابه پارسال بيش از ۱۲۵ درصد افزايش ‌يافته است.
وي هدف‌گذاري دبيرخانه شوراي زکات در سال ۹۹ را ۱۸ ميليارد و ۵۰۰ ميليون تومان اعلام کرد و افزود: هم‌اکنون شاهد تحقق ۹۰ درصد برنامه‌هاي اين فريضه الهي هستيم.
دبير شوراي زکات استان خراسان شمالي ادامه داد: ۱۳ ميليارد و ۱۰۰ ميليون تومان از رقم کلي زکات امسال به‌صورت واجب و مستحب پرداخت ‌شده است و ۳ ميليارد و ۳۰۰ ميليون تومان آن نيز زکات فطريه و کفارات بوده است.
الهي راد تأکيد کرد: از مجموع زکات پرداختي کشاورزان و مردم نيکوکار استان تنها يک ميليارد و ۸۰۰ ميليون تومان به‌صورت نقد و کالا وارد دبيرخانه شوراي زکات شده که تمام آن براي نيازمندان هزينه شده است و باقي‌مانده رقم زکات پرداختي نيز به‌صورت مستقيم زير نظر اين دبيرخانه براي روستاي‌هاي پرداخت‌کننده زکات در بخش‌هاي نيازمندي محرومان و همچنين ساخت پروژه‌هاي عمراني هزينه شده است.
وي بيان کرد: از مجموع ۵۰۰ روستاي استان خراسان شمالي امسال در حرکتي جهادي ۴۲۰ روستا زکات واجب خود را پرداخت کردند.
دبير شوراي زکات استان خراسان شمالي به برنامه‌هاي جديد کميته امداد در استفاده از ظرفيت طلاب در گسترش زکات اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون ۱۵۰ روحاني در استان مستقر هستند که ۱۱۳ نفر از اين طلاب در قالب عاملين افتخاري در قالب تبيين برنامه‌هاي زکات با دبيرخانه شوراي زکات استان همکاري دارند.
الهي راد همچنين ساير عاملين افتخاري استان را يک هزار و ۴۴۵ نفر برشمرد و افزود: يک هزار و ۲۹۷ نفر از اين عاملين ساکنان روستا‌هاي استان هستند که همکاري مستمري با دبيرخانه شوراي زکات دارند.
وي ادامه داد: طي نيمه نخست امسال نيز ۴۵۸ جلسه با موضوع گسترش زکات اين فريضه واجب الهي برگزار شده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان شمالي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان شمالي در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today