نماد آخرین خبر

تشریح جزئیات شهادت ۲ مرزبان خوزستان در دشت‌آزادگان

منبع
مهر
بروزرسانی
تشریح جزئیات شهادت ۲ مرزبان خوزستان در دشت‌آزادگان

مهر/ فرمانده مرزباني ناجا، جزئيات شهادت دو مرزباني خوزستان در درگيري مسلحانه در دشت آزادگان را تشريح کرد.

سردار احمدعلي گودرزي، فرمانده مرزباني ناجا در بازديد از محل شهادت دو مرزبان خوزستاني در دشت آزادگان، اظهار کرد: نقطه صفر مرزي، محلي است که مرزباني استان خوزستان با گروه‌هاي مسلحي که قصد ورود به کشور را داشتند، درگير شدند.
وي افزود: بر اساس مسئوليت گشت مرزي که تفحص مرز به صورت شبانه‌روزي است، از نيزارهاي هور در نقطه صفر مرزي چهار تا پنج نفر که در چند قايق بودند، به صورت رگباري به سمت مرزبانان تيراندازي کردند.
فرمانده مرزباني ناجا با بيان اينکه مرزبانان نيز به طور متقابل به سمت افراد مجهول شليک کردند، افزود: در اين تيراندازي، دو تا سه نفر از افراد مجهول به درک واصل شدند.
وي با اشاره به اينکه در اين درگيري حدود ۵۰ تا ۶۰ قايق به کمک گروه افراد مجهول آمده‌اند، عنوان کرد: يقين داريم که اين افراد جز گروه‌هاي معاند و مترصد هستند تا به دور از چشم مرزبانان سلاح و مهمات را مخفيانه وارد کشور کنند يا اينکه اقدامات ضد امنيتي و تروريستي را عليه کشور انجام دهند.
گودرزي افزود: در اين درگيري دو نفر به درجه رفيع شهادت نائل شدند و يک نفر هم به صورت سطحي مجروح شد که مشکل جسمي خاصي ندارد.
فرمانده مرزباني ادامه داد: در تعقيب اين افراد که منجر به درگيري مجدد شد، چند نفر از معاندان مجروح و نزديک به چهار هزار انواع فشنگ‌هاي جنگي کشف شد که نشان از ورود مسلحانه و تأييدي بر معاند بودن آنها داشت.
وي در پايان گفت: مقام معظم رهبري فرمودند «شهداي مرزباني مظلوم هستند» و مرزبانان با رشادت هر چه تمام‌تر به امنيت مرزهاي کشور حساسيت دارند که اين امر قابل‌تحسين است.


 

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today