باشگاه خبرنگاران/ مشاور ارشد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان از افزیش آمار ابتلا به کرونا در برخی از روستاهای کرمان خبر داد.

نوذر نخعی، مشاور ارشد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان امروز در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا از افزایش موارد ابتلا به کرونا در برخی روستا‌های کرمان خبر داد.
وی گفت: مقایسه پیک اول و دوم کرونا نشان داده، پیک دوم در اکثر کشور‌های اروپایی شدیدتر بوده است.
مشاور ارشد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: در چین و به منظور مقابل با کرونا به طور قابل توجهی تماس‌های افراد پایین آمده و یکی از اقدامات در این زمینه الکترونیکی شدن امور است و الزام و اجبار کردن افراد نیز از روش های دیگر است.

کرمان در آمار بستری مبتلایان به کرونا و مرگ و میر جزو استان‌های آخر است
نخعی با اشاره به اینکه ۱۰ تا ۱۴ روز بعد متوجه می‌شویم، اقدامات پیشگیرانه چقدر موثر بوده است، تصریح کرد: استان کرمان در مقایسه با کشور در آمار بستری مبتلایان به کرونا و مرگ و میر جزو استان‌های آخر است که حاصل فعالیت و اقدامات ستاد کرونا و دستگاه‌های مختلف است.
مشاور ارشد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: کاهش تعداد تماس، رمز موفقیت چین در بحث کرونا بوده و با وجود جمعیت زیاد، تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در این کشور کمتر از پنج هزار نفر است.
وی با اعلام اینکه مقالات می‌گوید دو تا سه هفته بعد از پیک، افزایش مرگ و میر را شاهد خواهیم بود، گفت: مسئله دیگر استفاده از ماسک است و در کشور‌هایی که مرتب از ماسک استفاده می‌کنند، شیب منحنی ابتلا خیلی ملایم است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmEAo3yl6Zm8Ow
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar