رهیاب/ نماینده ولی‌فقیه در خوزستان، امروز برای چندمین بار با هدف پیگیری اقدامات انجام شده در منطقه اسلام آباد اهواز حاضر شده و روند اقدامات آبفا در منطقه را پی گیری نمود.

حجت‌الاسلام سیدمحمدنبی موسوی‌فرد، نماینده ولی‌فقیه در خوزستان پیرامون وضعیت فعلی فعالیت های شرکت آب و فاضلاب گفت: شرکت آب و فاضلاب خوزستان در چند نقطه از منطقه اسلام‌آباد در حال فعالیت است؛ یکی از این نقاط خیابان ۴ است که به واسطه طولانی بودن آن، لزوم اتصال همه مشترکین به شبکه دفع فاضلاب پیش از بهسازی و آسفالت خیابان از سوی شهرداری و تعبیه سیستم تخلیه فاضلاب در انتهای خیابان، نیازمند تلاشی دو چندان است‌.
وی افزود: بناست انجام این عملیات با حداکثر سرعت و توان توسط آبفا در خیابان ۴ و پس از آن در همه ۱۴ خیابان اسلام آباد صورت گرفته و به صورت همزمان، آسفالت خیابان ها توسط شهرداری تامین و اجرا بشود.
حجت‌الاسلام موسوی‌فرد همچنین از لزوم ساماندهی وضعیت فرعی ها در اولین فرصت و مطابق وعده‌ای که به مردم شریف این منطقه داده شده بود گفت و در این راستا از حقیقی پور مدیر آبفای خوزستان که وی راه همراهی می کرد خواست تا جزییات طرح بهسازی فرعی های اسلام آباد را تشریح نماید.
مدیر کل آبفای خوزستان با اشاره به حضور بهترین نیروها و پیمانکاران شرکت آب و فاضلاب خوزستان پای کار اسلام آباد تاکید کرد: یکی از اولیت های اصلی آبفا، ساماندهی به وضعیت فاضلاب کوت عبدالله و به خصوص کوی اسلام آباد است که برای آن برنامه کامل و مفصلی پیش بینی کرده ایم.
وی افزود: کلکتور اصلی فاضلاب منطقه، خط ۶۰۰ میلی متری خیابان ۴ است که به وسیله کلکتور طرح جامع، فاضلاب منطقه از این نقطه به تصفیه خانه شرق اهواز انتقال داده می شود.
حقیقی پور گفت: کار خط اصلی خیابان ۴ تقریبا به اتمام رسیده و اتصال شبکه های فرعی به این خط نیز با همکاری بخش خصوصی و با قراردادی ۴۰ ملیارد تومانی در دست اقدام است.
وی افزود: برای اتصال مشترکین نیاز به تخلیه خطوط فاضلاب بوده که با فعال سازی پمپاژ و تخلیه در انتهای خیابان ۴، زمینه برای اجرای شبکه های فرعی فراهم شده است.
وی همچنین از اجرای آزمایشی پروژه کلکتور ها و نصب منهول های انتظار در خیابان ۲ خبر داده و گفت: با این مدل، مشکلی برای اجرای آسفالت وجود نخواهد داشت و پس از آن، دیگر نیازی به تخریب مسیرهای آسفالت شده نخواهد بود.
مدیر آبفای خوزستان اظهار کرد: با همکاری و هماهنگی مردم منطقه بلافاصله پروژه اتصال شبکه های فرعی به خطوط فاضلاب به زودی آغاز خواهد شد و پس از مدت زمان منطقی از پیش تعیین شده، ان‌شاءالله مشکل فاضلاب این منطقه برای همیشه حل خواهد شد.
وی تاکید کرد: مشابه همین پروژه در سایر مناطق کوت عبدالله، از جمله شهرک بسیج، خیابان امام رضا(ع)، کوی شهید نورانی یا درویشیه، گاومیش آباد و سایر مناطق آغاز شده است و امید است بتوانیم معضل قدیمی فاضلاب را در اهواز حل بنماییم.
حقیقی پور در پایان از خبری خوش برای مردم خوزستان سخن به میان آورده و گفت: برای اجرای طرح جامع فاضلاب اهواز، مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا توسط شرکت آبفای استان انتخاب شده و به زودی آغاز به کار خواهد کرد و نقطه آغاز این پروژه و همکاری، منطقه کوت عبدالله خواهد بود.
وی افزود: تکمیل پروژه فاضلاب کوت عبدالله با تعبیه کلکتور ها و ۷ ایستگاه پمپاژ بزرگ، اولین قدم همکاری ما با قرارگاه خاتم‌الانبیا خواهد بود که سامان اساسی به فاضلاب منطقه خواهد داد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today