نماد آخرین خبر

کشف ۳ انبار کالا در گلشهر مشهد

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
کشف ۳ انبار کالا در گلشهر مشهد

باشگاه خبرنگاران/ رئيس اداره بازرسي و کشف کالاي قاچاق سازمان صمت خراسان رضوي گفت: سه انبار نگهداري کالاي مظنون به قاچاق حاوي برنج و روغن در گلشهر مشهد کشف شد.

بخشعلي بياتي رئيس اداره بازرسي و کشف کالاي قاچاق سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي اظهار کرد: سه انبار نگهداري کالاي مظنون به قاچاق حاوي برنج و روغن به ارزش ۲ ميليارد و ۱۳۳ ميليون و ۶۵۶ هزار ريال در منطقه گلشهر مشهد کشف شد.
وي افزود: کالا‌هاي کشف شده شامل ۳۰۴ کيسه ۱۰ کيلويي برنج پاکستاني به ارزش ۶۳۸ ميليون و ۴۰۰ هزار ريال، ۷۱۳ کيلوگرم روغن خوراکي به ارزش ۲۳۱ ميليون و ۹۰۷ هزار ريال، ۳۵۰ کيسه ۱۰ کيلويي برنج به ارزش ۵۳۵ ميليون ريال، هفت هزار و ۷۶۰ کيلو گرم برنج پاکستاني به ارزش يک ميليارد و ۱۷۹ ميليون و ۲۰۰ هزار ريال، هزار و ۶۰ کيلوگرم روغن خوراکي به ارزش ۹۴ ميليون و ۱۴۹ هزار ريال است.
رئيس اداره بازرسي و کشف کالاي قاچاق سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي ادامه داد: به استناد تبصره ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، انبار کردن کالا‌هاي داخلي شامل ۱۰ قلم کالا از جمله برنج و روغن که پايه يارانه‌اي دارند و براي تامين آن‌ها از ارز ۴۲۰۰ توماني استفاده شده است و عدم ثبت انبار‌هاي نگهداري اين کالا‌ها در سامانه جامع انبار‌ها و همچنين ورود و خروج غيرقانوني آن‌ها در حکم قاچاق است.
بياتي بيان کرد: انبار‌هاي کشف شده در سامانه جامع انبار‌ها ثبت نشده بود و در شرايطي که قيمت ارز در نوسان است، احتمال فروش آن‌ها به قيمت بالاتر يا خروج از مرز اين کالا‌ها دور از انتظار نبود لذا با همکاري نيروي انتظامي منطقه گلشهر ضبط و پرونده مربوط به آن‌ها به اداره تعزيرات حکومتي ارسال شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar