نماد آخرین خبر

۵۰ روستا در آذربایجان‌شرقی به شهر تبدیل شد

منبع
بروزرسانی
۵۰ روستا در آذربایجان‌شرقی به شهر تبدیل شد

اهر خبر/ مديرکل امور روستايي استانداري آذربايجان‌شرقي از تبديل ۵۰ روستاي آذربايجان شرقي به شهر خبر داد.

تقي کرمي، مديرکل امور روستايي استانداري آذربايجان‌شرقي گفت: به مرور زمان ۹۰ روستا در سطح استان به شهرها ملحق شده و ۵۰ روستا نيز به شهر ارتقا يافته که از اين تعداد ۶ روستا در دو سال اخير به شهر تبديل شده است.
وي افزود: هم اکنون چهار هزار نفر از محل بيمه روستايي در اين استان مستمري دريافت مي کنند.
مديرکل امور روستايي استانداري آذربايجان‌شرقي تصريح کرد: در حال حاضر نيز حدود ۱۳۸ هزار نفر از روستائيان در آذربايجان شرقي از بيمه روستايي و خدمات آن بهره مند هستند.
کرمي گفت: تا سال ۹۲ اينترنت در روستاها نداشتيم، ولي امسال يک هزار و ۹۶۶ روستاي ما يعني ۷۳ درصد تمام روستاها از اينترنت پرسرعت برخوردار است و ۶۹ درصد روستاها هم پوشش موبايل دارند.
مديرکل امور روستايي استانداري آذربايجان‌ شرقي اظهار کرد: هم اکنون ۳ هزار و ۷۰۶ کد آبادي در سطح استان وجود دارد که در ۲ هزار و ۷۰۸ روستا داراي سکنه بوده و يک هزار روستا به مرور زمان خالي از سکنه شده است.
وي ادامه داد: به مرور زمان ۹۰ روستا در سطح استان به شهرها ملحق شده و ۵۰ روستا نيز به شهر ارتقا يافته که از اين تعداد ۶ روستا در دو سال اخير به شهر تبديل شده است.
کرمي با اشاره به اينکه در سال هاي اخير در اثر ايجاد امکانات و زيرساخت ها و ارائه تسهيلات ارزان قيمت در روستاها مهاجرت معکوس روي داده است، يادآوري کرد: در طول پنج سال گذشته ۵۰ تا ۶۰ هزار واحد مسکوني روستايي در سطح استان زياد شده و طي سه سال اخير نيز براي ۴ هزار و ۱۰ طرح روستايي ۴۴۸ ميليارد تومان تسهيلات پرداخت شده است.
مديرکل امور روستايي استانداري آذربايجان‌شرقي سهم استان از تسهيلات وام اشتغال پايدار را ۴۶۳ ميليارد تومان اعلام کرد و گفت: علاوه بر اين مبلغ، ۳۵۰ ميليارد تومان فقط به صنعت کيف و کفش پرداخت شده است.
کرمي، ادامه داد: هم اکنون ۷۶۴ روستاي استان فاقد دهياري بوده، چراکه جمعيت آن ها کمتر از حدنصاب لازم براي انتخاب دهيار است، ولي فاقد متولي نبوده و دولت براي اجراي طرح‌هاي عمراني در اين روستا، ۴۱ ميليارد تومان اعتبار به حساب فرمانداري‌ها واريز کرده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان آذربايجان شرقي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر آذربايجان شرقي در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ

آخرين خبر آذربايجان شرقي در اينستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today