فارس/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: طی هفت ماهه امسال در شهرستان سراوان 145 بیمار مبتلا به مالاریا شناسایی شده‌ که غالبا اتباع خارجی بوده‌ و تعداد زیادی درمان شدند.

سید مهدی طباطبایی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه ورود و خروج غیرقانونی اتباع بیگانه از مبادی غیرقانونی یکی از عوامل شیوع و بروز بیماری های واگیر به ویژه مالاریا است، اظهار کرد: سراوان نقطه عطف مبارزه با مالاریا در سیستان و بلوچستان است و با توجه به مرزهای متعدد تمرکز خودمان را به کنترل مالاریا در این منطقه اختصاص داده ایم.
وی ادامه داد: طی هفت ماه گذشته 173 بیمار مبتلا به مالاریا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان شناسایی شده اند که بیش از 84 درصد آن وارده بوده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: همکاران ما در پست های مراقبت مرزی مک سوخته، حق آباد و گراوانی در سراوان و همچنین در پست مراقبت مرزی میل 72 خدمات گسترده ای در راستای کنترل مالاریا ارائه می‌دهند و با استفاده از کیت های تشخیص سریع بیماری به محض شناسایی موارد مبتلا اقدامات سریع درمانی را برای آنان انجام می دهند و سالهاست که مرگ ناشی از مالاریا نداریم.
وی افزود: در شهرستان سراوان به تنهایی 145 مورد مالاریا  شناسایی شده‌اند که غالبا اتباع خارجی بوده اند و تعداد زیادی درمان و عده ای نیز تحت درمان هستند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today