باشگاه خبرنگاران/ مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري اهواز گفت: حدود ۶ هزار قلاده سگ ولگرد و بلاصاحب در مناطق مختلف اين کلانشهر وجود دارد که طي ۲ ماه گذشته، ۲۰۰ سگ عقيم سازي شده اند.

طي سال‌هاي گذشته پرسه سگ‌هاي ولگرد و بلاصاحب در سطح شهر و مناطق حاشيه‌اي اهواز ضمن بروز مشکلاتي براي شهروندان، باعث وقوع حوادثي تلخ نظير سگ گزيدگي شده است.
رضا عليجاني مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري اهواز به خبرنگار ما گفت: براساس آمار‌هاي جمع آوري طي ۲ ماه گذشته، حدود ۶ هزار قلاده سگ ولگرد و بدون صاحب در سطح شهر و حاشيه‌هاي آن وجود دارد، اما تعداد آن‌ها رو به کاهش است.
او به غيرفعال شدن کلينيک عقيم سازي سگ‌ها که در نزديکي سايت زياله صفيره در بخش غيزانيه اهواز به دليل سرقت تجهيزات اشاره کرد و افزود: هم اکنون از ۲ ماه پيش اين کلينيک فعاليت خود را از سرگرفته است و طي همين مدت حدود ۲۰۰ قلاده سگ عقيم سازي و براساس توافق‌هاي انجام شده به کلني از پيش تعيين شده در پارک شهروند منتقل شده اند.
عليجاني بيان کرد: در کلينيک عقيم سازي سگ‌ها، يک دامپزشک با سابقه و معتبر و تعدادي از همکاران مشغول فعاليت هستند که پس از قرنطينه، عمل جراحي و اطمينان از وضعيت سلامت آن‌ها در کلني از پيش تعيين شده در پارک شهروند رهاسازي مي‌شوند.

 
 

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today