ایرنا/ جمعی از کشاورزان روز دوشنبه با حضور در روستای "وجاره" برآن شمالی واقع در شرق اصفهان ضمن بیان بخشی از مطالبات خود، تامین حقابه‌ها از رودخانه زاینده رود را خواستار شدند.

حسین محمدرضایی، عضو هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی شهرستان اصفهان در این ارتباط شمار کشاورزان حاضر در این اجتماع را بالغ بر پنج هزار نفر اعلام و اظهار کرد: جمع حاضر توقف برداشت‌های غیرقانونی از منابع آبی مرتبط با زاینده‌رود را مطالبه کردند و از سوی دیگر خواهان تخصیص حقابه‌ها هستند.
وی با بیان اینکه مطالبات کشاورزان در قالب بیانیه و سخنرانی مطرح شد، ادامه داد: پیش‌تر مقرر شده بود که وزارت نیرو پس از راه‌اندازی تونل‌های سوم کوهرنگ و بهشت‌آباد به دیگر استان‌های کشور  و بخش‌ها اجازه برداشت آب از زاینده رود را بدهد؛ اما سال‌هاست که بدون راه اندازی این طرح‌ها، اجازه برداشت از محل حقابه‌های ما به آنها داده شده است.
وی با بیان اینکه کشاورزان خواستار جمع آوری تمامی پمپاژها و قطع برداشت حقابه‌ها از زاینده رود هستند، تصریح کرد: به ناچار و برای امکان ادامه زندگی و اشتغال و معاش خود از هم اکنون برنامه ریزی حرکت جمعی به دنبال رودخانه و جمع‌آوری پمپاژهای صنایع اصفهان و استان‌های دیگر را شروع می‌کنیم . 
عضو هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی شهرستان اصفهان خاطرنشان کرد: درخواست تشکیل کارگروه ویژه اجرای مصوبات شورای عالی آب و دیگر مصوبات و قوانین مرتبط آب و زاینده‌رود در استان بخش دیگری از خواسته‌های امروز کشاورزان بود.
محمدرضایی گفت: کشاورزان همچنین از نمایندگان نظام صنفی کشاورزی شهرستان و استان خواستند که مطالبات را پیگیری و نتایج اقدامات را تا دوشنبه هفته آینده(۲۶ آبان) اعلام کنند.
تجمع یاد شده تا حوالی ظهر دوشنبه ادامه داشت.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today