رکنا/ امروز خبري تلخ و ناراحت‌کننده در رسانه‌هاي مختلف درباره خودکشي يک داور جوان در حال انتشار است؛ خبر درگذشتي که در واقع مربوط به دو روز پيش است و روز گذشته مراسم خاکسپاري اين داور ۳۸ ساله که البته با خانواده پرجمعيتش زندگي مي‌کرد در فارسانِ شهرکرد برگزار شد.

با انتشار اين خبر شايعات زيادي پيرامون علت مرگ اين داور جوان فوتبال کشور ايجاد شده است. يدالله جهانبازي داور همشهري و دوست اسماعيل عابدي، خبر‌هايي که مربوط به خودکشي دوست و همکارش وجود دارد را نه تاييد مي‌کند و نه تکذيب و در اين مورد اينطور توضيح مي‌دهد: مي‌گويند سکته کرده است. اينکه مي‌گويند، خودش را حل آويز کرده شايد شايعه باشد. واقعيت اين است که دليل مرگش را نمي‌دانيم و هر کس يک حرفي مي‌زند. فقط خانواده اش مي‌دانند و آن‌ها هم چيزي نمي‌گويند.
و سپس در مورد ويژگي‌هاي اخلاقي اسماعيل عابدي گفت: ولي پسر خوبي بود؛ فعال و کار کن. از هر کسي هم بپرسيد، چيزي غير از اين نمي‌گويد. دو سه روزه خودمان توي شوک هستيم. ديروز خاکسپاري بود. دو روز پيش فوت شده.
داور بازنشسته فوتبال کشور سپس به اختلاف اسماعيل عابدي با مسئولين هيئت فوتبال استان چهار محل و بختياري اشاره کرد و افزود: دليل مرگش مشخص نيست. ما با هم تمرين مي‌کرديم. در ليگ‌هاي پايه قضاوت مي‌کرد و ليگ سه را هم سوت مي‌زد. از پارسال با هيئت فوتبال کمي اختلاف پيدا کرد. گچ کار خيلي خوبي بود. اينقدر کار داشت که به داوري نمي‌رسيد. هم داور بود و هم گچ کاري مي‌کرد.
يدالله جهانبازي در پاسخ به اين سوال که آيا دليل مرگ يا خودکشي اسماعيل عابدي مسائل مادي و فقر بوده است، اينطور توضيح داد: والا درآمدش خوب بود. مثلا اگر ساختماني به ايشان داده مي‌شد و شرايط مالي خوبي نداشت، رد مي‌کرد. نمي‌دانيم چه مشکلي پيش آمده است. يکي مي‌گويد خودش را حلق آويز کرده؛ يکي مي‌گويد سکته کرده و ....
از جهانبازي در رابطه با شرايط خانوادگي اسماعيلي عابدي که در ۳۸ سالگي هنوز موفق به تشکيل زندگي و ازدواج نشده بود و سرانجام هم فرصت اين کار را پيدا نکرد، پرسيديم. داور بازنشسته فوتبال کشور در واکنش به اين سوال عنوان کرد: نان آور خانواده‌اش بود. چهار خواهر دارد و چهار برادر، که فقط يکي از آن‌ها ازدواج کرده. پدرش هم از دنيا رفته است. از زماني که او را شناختم، يک شمشه و يک ماله دستش بود. کارش هم خيلي خوب بود و همه مي‌گفتند اگر کار خوب و با کيفيت مي‌خواهيد، پيش اسماعيل برويد.

آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday