مهر/ استاندار هرمزگان گفت: بیش از ۶۰ هزار تن سیمان از شهرستان پارسیان به منظور ارز آوری در شرایط تحریم و تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد بدون نفت صادر شد.

فریدون همتی، استاندار هرمزگان از صادرات ۶۰ هزار و ۵۰۰ تن سیمان به ارزش بیش از یک میلیون و ۴۹۶ هزار دلار با کشتی ۳۳ هزار و ۵۰۰ تنی با این حجم تناژ برای نخستین بار از پارسیان، خبر داد و اظهار کرد: این صادرات در قالب دو کشتی بر اساس مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع صورت گرفت که در کشتی اول، ۲۷ هزار تن محموله سیمان به ارزش ۶۶۹ هزار دلار صادر شد.
وی ادامه داد: در یک محموله دیگر نیز صادرات ۳۳ هزار و ۵۰۰ تن سیمان به ارزش ۸۲۷ هزار و ۵۰۰ دلار صورت گرفت.
استاندار هرمزگان افزود: این دو کشتی شامل محموله‌های سیمان تولیدی در کشور بودند که از طریق شهرستان پارسیان در استان هرمزگان به کشور کویت، صادر شدند.
همتی گفت: این صادرات در عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد بدون نفت و کسب سهم بیشتر صادرات غیرنفتی در حوزه خلیج فارس است که در چارچوب قانون با هماهنگی همه دستگاه‌های متولی امر صورت گرفته است.
استاندار هرمزگان با قدردانی از همکاری دستگاه‌های مسئول به ویژه همراهی دستگاه قضا تصریح کرد: همدلی و هم افزایی در شرایط کنونی که در جنگ اقتصادی قرار داریم در تسهیل امور بسیار مهم است.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today