تسنیم/ رئیس شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه زنگ هشدار شیوع کرونا در اردستان به صدا درآمده است، گفت: شهروندان به فاصله‌گذاری اجتماعی بی‌تفاوت هستند.

رضا اشرفی، رئیس شبکه بهداشت و درمان اردستان اظهار کرد: با توجه به برگزاری ستاد کرونای شهرستان اردستان مقرر شد در سه موضوع تجمعاتی که با آن بیشتر مشکل داریم، همچنین مراسمات خانوادگی که گرفته می‌شود و موضوع برگزاری برنامه مراسمات اموات که در آرامستان‌ها انجام می‌شود و بیشترین ضربه را به مردم شهرستان اردستان می‌رساند پیگیری و برخورد شود.
وی افزود: احتیاطی که مردم اردستان نسبت به اوایل بیماری کرونا داشتند آن را کنار گذاشته‌اند و موضوعی هم که الان مشاهده می‌کنیم این است که تست‌هایی که از افراد گرفته می‌شود بیش از 60 درصد آن مثبت بوده و 40 درصد باقی مانده هم منفی کاذب است که از هر 10 نفر شاید چهار نفر آن مثبت باشد که منفی گزارش می‌شود.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان اردستان گفت: طبق ابلاغیات، هر فردی که سه مورد علائم 13گانه کرونا را داشته باشد فردی بیمار کرونایی تلقی می‌شود و چنانچه هم تست آن منفی شود باز هم کرونا دارد و در این بازه زمانی نمی‌توان به افراد بگوییم که مریضی دیگری دارند.
وی ابراز کرد: موضوعی که در شهرستان اردستان با آن روبرو هستیم اینکه افراد این بیماری را ساده فرض کرده‌اند و  در صورت مبتلا شدن آن را حساسیت فصلی یا سرماخوردگی می‌دانند و زمانی به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند که خدمات درمانی برای آنان کارایی چندانی را ندارد و معمولا هفته‌های سوم و چهارم مبتلا شدن خود مراجعه می‌کنند که نمی‌توان بار ویروس را کاهش داد.
اشرفی بیان کرد: افرادی که در هفته‌های آخر مبتلا شدن مراجعه می‌کنند به سمت آی سی یو انتقال داده می‌شوند که این دسته از افراد از بهبودی کمتری برخوردار می‌شوند و مردم باید این موضوع را متوجه باشند که در صورتی که علائم را در خود دیدند به سرعت به مراکز کووید19 مراجعه کنند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان اردستان با بیان اینکه بیماری کرونا درمان صد در صد ندارد، بیان کرد: افراد در صورت داشتن علائم بیماری کرونا به مراکز کووید19مراجعه کنند تا افرادی که در این زمینه آموزش‌های لازم را چه عملی و تجربی فرا گرفته‌اند بتوانند برای آن‌ها خدمات درمان را کامل کنند.
وی تصریح کرد: افرادی هستند که با خود درمانی در خانه با مایعات و یا مراجعه به پزشک عمومی که برای آن‌ها داروهای سرماخوردگی یا حساسیت فصلی را تجویز می‌کنند در حال درمان خود هستند که این راه درستی نیست زیرا در مراکز کووید پزشکانی هستند که علم روز کرونا را فرا گرفته و در این زمینه آموزش دیده‌اند و هر روز نسبت به روز قبل تجربه کسب کرده‌اند.
اشرفی گفت: مراجعه افراد به مراکز کووید19 باعث می‌شود تا مراکز بهداشتی دیگر و مطب پزشکان آلوده به این بیماری نشود و افرادی که می‌خواهند درمان‌های معمولی خود را درمان کنند با مشکل مواجه نشوند و در اردستان دو مرکز کووید و منتخب شهرستان اردستان به صورت رایگان برای افراد مشخص شده در دستورالعمل آزمایش تجویز را انجام می‌دهند و بر این اساس افراد در صورت داشتن علائم فقط به این مراکز مراجعه کنند تا برنامه‌های درمانی آن‌ها پیگیری شود.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today