تسنيم/ رئيس شبکه بهداشت و درمان اردستان با بيان اينکه زنگ هشدار شيوع کرونا در اردستان به صدا درآمده است، گفت: شهروندان به فاصله‌گذاري اجتماعي بي‌تفاوت هستند.

رضا اشرفي، رئيس شبکه بهداشت و درمان اردستان اظهار کرد: با توجه به برگزاري ستاد کروناي شهرستان اردستان مقرر شد در سه موضوع تجمعاتي که با آن بيشتر مشکل داريم، همچنين مراسمات خانوادگي که گرفته مي‌شود و موضوع برگزاري برنامه مراسمات اموات که در آرامستان‌ها انجام مي‌شود و بيشترين ضربه را به مردم شهرستان اردستان مي‌رساند پيگيري و برخورد شود.
وي افزود: احتياطي که مردم اردستان نسبت به اوايل بيماري کرونا داشتند آن را کنار گذاشته‌اند و موضوعي هم که الان مشاهده مي‌کنيم اين است که تست‌هايي که از افراد گرفته مي‌شود بيش از 60 درصد آن مثبت بوده و 40 درصد باقي مانده هم منفي کاذب است که از هر 10 نفر شايد چهار نفر آن مثبت باشد که منفي گزارش مي‌شود.
رئيس مرکز بهداشت شهرستان اردستان گفت: طبق ابلاغيات، هر فردي که سه مورد علائم 13گانه کرونا را داشته باشد فردي بيمار کرونايي تلقي مي‌شود و چنانچه هم تست آن منفي شود باز هم کرونا دارد و در اين بازه زماني نمي‌توان به افراد بگوييم که مريضي ديگري دارند.
وي ابراز کرد: موضوعي که در شهرستان اردستان با آن روبرو هستيم اينکه افراد اين بيماري را ساده فرض کرده‌اند و  در صورت مبتلا شدن آن را حساسيت فصلي يا سرماخوردگي مي‌دانند و زماني به مراکز درماني مراجعه مي‌کنند که خدمات درماني براي آنان کارايي چنداني را ندارد و معمولا هفته‌هاي سوم و چهارم مبتلا شدن خود مراجعه مي‌کنند که نمي‌توان بار ويروس را کاهش داد.
اشرفي بيان کرد: افرادي که در هفته‌هاي آخر مبتلا شدن مراجعه مي‌کنند به سمت آي سي يو انتقال داده مي‌شوند که اين دسته از افراد از بهبودي کمتري برخوردار مي‌شوند و مردم بايد اين موضوع را متوجه باشند که در صورتي که علائم را در خود ديدند به سرعت به مراکز کوويد19 مراجعه کنند.
رئيس مرکز بهداشت شهرستان اردستان با بيان اينکه بيماري کرونا درمان صد در صد ندارد، بيان کرد: افراد در صورت داشتن علائم بيماري کرونا به مراکز کوويد19مراجعه کنند تا افرادي که در اين زمينه آموزش‌هاي لازم را چه عملي و تجربي فرا گرفته‌اند بتوانند براي آن‌ها خدمات درمان را کامل کنند.
وي تصريح کرد: افرادي هستند که با خود درماني در خانه با مايعات و يا مراجعه به پزشک عمومي که براي آن‌ها داروهاي سرماخوردگي يا حساسيت فصلي را تجويز مي‌کنند در حال درمان خود هستند که اين راه درستي نيست زيرا در مراکز کوويد پزشکاني هستند که علم روز کرونا را فرا گرفته و در اين زمينه آموزش ديده‌اند و هر روز نسبت به روز قبل تجربه کسب کرده‌اند.
اشرفي گفت: مراجعه افراد به مراکز کوويد19 باعث مي‌شود تا مراکز بهداشتي ديگر و مطب پزشکان آلوده به اين بيماري نشود و افرادي که مي‌خواهند درمان‌هاي معمولي خود را درمان کنند با مشکل مواجه نشوند و در اردستان دو مرکز کوويد و منتخب شهرستان اردستان به صورت رايگان براي افراد مشخص شده در دستورالعمل آزمايش تجويز را انجام مي‌دهند و بر اين اساس افراد در صورت داشتن علائم فقط به اين مراکز مراجعه کنند تا برنامه‌هاي درماني آن‌ها پيگيري شود.

آخرين خبر اصفهان در اينستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today