ايرنا/ درحالي که انتشار فيلمي از پرواز امروز تهران- دزفول ايران‌اير(شرکت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران) از آتش گرفتن موتور هواپيماي ATR حکايت دارد، مدير روابط عمومي اين شرکت اين موضوع را تکذيب کرد.

«حسين جهاني» مدير روابط عمومي هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران روز سه شنبه درباره دليل فرود اضطراري پرواز تهران- دزفول شرکت هواپيمايي ايران اير گفت: هواپيماي ATR۷۲-۶۰۰  شرکت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران "هما" با شماره پرواز  ۳۴۱۵، صبح امروز از تهران به مقصد دزفول در حين اوج گيري دچار نقص فني در يکي از موتورها مي شود.  ‌
وي گفت: خلبان با هدف حفظ ايمني تصميم به بازگشت به فرودگاه مهرآباد مي‌گيرد و در ساعت ۷ صبح به سلامت در فرودگاه مهرآباد فرود آمده است.  
جهاني با اشاره به انتشار فيلمي از اين پرواز که در شبکه هاي اجتماعي منتشر شده است و خروج آتش از محل موتور هواپيما را نشان مي دهد، گفت: آتش گرفتن هواپيما را تکذيب مي کنيم. دليل اصلي، وجود سوخت مازاد در محفظه احتراق است که با تلاش خلبان براي روشن شدن دوباره موتور، موجب شعله‌ور شدن بنزين مي شود که اين موضوع کاملا طبيعي است و به معناي آتش گرفتن موتور هواپيما نيست.
مدير روابط عمومي هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران گفت: اين پرواز هيچ حادثه جاني نداشته است و مسافران اين پرواز ساعت ۱۰ و ۱۲ دقيقه امروز با هواپيماي جايگزين به مقصد دزفول انتقال يافتند.
هواپيماي ATR۷۲-۶۰۰  شرکت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران "هما" با شماره پرواز  ۳۴۱۵، از تهران به مقصد دزفول با  ۳۴ مسافر و  هفت نفر خدمه پروازي در ساعت  ۶ و ۳۰ دقيقه صبح  روز سه شنبه از فرودگاه مهرآباد شروع به پرواز کرد که دجار مشکل شد.

آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran