ایرنا/ رییس اداره حفاظت محیط زیست بوکان گفت: کارکنان یگان حفاظت محیط زیست این اداره با همکاری نیروی انتظامی این شهرستان موفق به کشف و ضبط دو راس قوچ وحشی از قاچاقچیان شدند.

آوات بازیار، رییس اداره حفاظت محیط زیست بوکان اظهار کرد: با همکاری نیروهای انتظامی مستقر در ایست بازرسی شهید رجایی واقع در مسیر جاده بوکان به سقز دو نفر قاچاقچی که قصد انتقال دو راس قوچ وحشی را داشتند، شناسایی شدند.
وی ادامه داد: این افراد قصد داشتند این دو راس قوچ را از شهرستان سقز در استان کردستان به طرف ماکو در شمال آذربایجان‌غربی انتقال دهند که با هوشیاری ماموران موفق به این اقدام نشدند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست بوکان با بیان اینکه قوچ‌ها از نظر جثه کوچک و کمتر از یک سال سن دارند، افزود: به احتمال زیاد این حیوانات با تور شکار شده و به دام شکارچیان غیرمجاز افتاده‌اند.
بازیار اضافه کرد: در این ارتباط یک دستگاه خودرو باری توقیف و پرونده‌ای برای سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی ارسال شده است.
وی با بیان اینکه پدیده شوم قاچاق حیوانات وحشی از جمله بزرگترین تخلفات زیست محیطی در کشور و دنیا به شمار می‌رود، ادامه داد: قوچ و میش از نظر اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت و منابع طبیعی جزو گونه‌های در رده آسیب‌پذیر قرار دارند. 
بازیار گفت: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست بوکان به طور شبانه‌روز تمامی تلاش خود را در جهت حفظ و حراست از تنوع زیستی و زیستگاه‌های حیات وحش انجام داده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف احتمالی برابر قوانین و مقررات با متخلفان برخورد خواهند کرد.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today