شبستان/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در حال حاضر قم از نظر ابتلا به کرونا، در رتبه بیست و سوم کشوری است و اگر قرار به تغییر رنگ کرونایی قم از قرمز به دیگر رنگ‌ها باشیم، توسط وزارت بهداشت اعلام خواهد شد.

«محمدرضا قدیر» رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران استان گفت: وضعیت استان قم ازنظر کرونا، یک وضعیت شکننده است و تصور اینکه چون آمار کرونایی ها کمتر شده، پس قم آسیب‌پذیری کمتری دارد، اشتباه است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: روزانه به‌طور متوسط متأسفانه 9 نفر از همشهریان عزیزمان براثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست می‌دهند و خانواده‌ها عزادار و داغدار می‌شوند.
وی تأکید کرد: وضعیت کنترل و پیشگیری از کرونا در قم کاملاً شکننده است و اگر کمترین بی‌توجهی صورت گیرد، بار دیگر با جهش این ویروس آن‌هم در فصل زمستان روبه‌رو خواهیم شد.
قدیر با انتقاد از برخی دستگاه‌های دولتی استان گفت: متأسفانه برخی از دستگاه‌ها مبارزه و مقابله با کرونا را اولویت کاری خود قرار نداده و رفتارهایی انجام می‌دهند که نگران‌کننده و موردنقد است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: طبق دستور مقام معظم رهبری همه وظیفه‌داریم که به دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا عمل کنیم و این یک وظیفه شرعی، دینی و مدنی ماست.
وی با اشاره به ارائه خدمات به بیماران گفت: تمامی تلاش همکاران بنده بر این بوده که خدمات سلامت به‌صورت عادلانه و مبتنی بر حفظ کرامت مردم انجام شود و بر همین اساس، حداکثر خدمات به بیماران ارائه‌شده است.
قدیر با اشاره برخی شائبه‌های مطرح‌شده در خصوص رنگ‌بندی وضعیت استان‌ها گفت: این امر بر اساس دستورات و بررسی‌های وزارت بهداشت انجام می‌شود که به‌صورت مداوم موردبررسی قرار می‌گیرد و دانشگاه علوم پزشکی هیچ‌گونه اختیاری در تغییر رنگ‌بندی‌ها ندارد.
وی تأکید کرد: ارائه‌کننده دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا است و ما در استان‌ها فقط آن‌ها را اجرایی می‌کنیم و نباید برخی مطالب شائبه دار و بدون تحقیق بیان شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در حال حاضر قم ازنظر ابتلا به کرونا، در رتبه بیست و سوم کشوری است و اگر قرار به تغییر رنگ کرونایی قم از قرمز به دیگر رنگ‌ها باشیم، توسط وزارت بهداشت اعلام خواهد شد.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday