فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: امروز ۴۷۰ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که ۵۹ درصد نمونه‌های مثبت بوده و بیشترین موارد در شهرستان‌ کهگیلویه ثبت شد.

پرویز یزدان‌پناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کووید۱۹ استان به ۳۰۶ نفر خبر داد و اظهار کرد: متاسفانه ۷ هم استانی بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند که ۶ نفر در شهرستان بویراحمد و یک نفر در شهرستان چرام بوده است.
وی افزود: هم اکنون ۴۱۸ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۵۱ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۳۰ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر بهبودیافته گزارش شده است.
یزدان‌پناه تصریح کرد: امروز ۴۷۰ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که ۵۹ درصد نمونه‌های مثبت بوده و بیشترین موارد در شهرستان‌های کهگیلویه ۳۶ درصد، بویراحمد ۲۶ درصد، گچساران ۲۰ درصد، دنا ۶ درصد و چرام ۵ درصد است.
وی گفت: کووید ۱۹ یک بیماری ویروسی است که هر چه جلوتر می‌رویم، علائم جدیدی از آن شناسایی می‌شود و اگر مداخله جدی انجام نشود، مشکلات عدیده‌ای را پدید خواهد آورد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: تا زمانی که واکسن قطعی و اثربخشی برای بیماری تولید نشود، راه‌های موجود شامل رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری، عدم حضور در تجمعات و عدم خروج از خانه به جز در موارد ضروری است.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today