باشگاه خبرنگاران/ مدیر اداره امور آزمایشگاه دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان گفت: کیت‌های تشخیص فوری کرونا تا هفته آینده به استان همدان ارسال می شود.

ابراهیم دانشیار، مدیر اداره امور آزمایشگاه دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان با اشاره به آغاز خط تولید کیت‌های تشخیص فوری کرونا اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان از چندی پیش درخواست دریافت کیت تشخیص فوری کرونا را به وزارت بهداشت و درمان ارسال کرده و به احتمال زیاد تا هفته آینده این کیت به آزمایشگاه‌های مورد نظر ارسال خواهد شد.
اودر رابطه با تفاوت کیت تشخیص فوری کرونا با تست پی سی ار، گفت: این کیت‌ها حساسیت بالاتری نسبت به تست مولکولی یا همان پی سی ار دارا هستند.
مدیر اداره امور آزمایشگاه دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان افزود: تست‌های پی سی ار منفی ۱۴ را ندارد و این بدان معناست که گاهی امکان دارد فردی که به کووید۱۹ مبتلا شده در این تست به عنوان فرد سالم شناسایی شود در حالی که حساسیت بالای این کیت‌ها این گونه نبوده و دقیق‌تر است.
دانشیار تنها آزمایشگاه‌های تحت پوشش معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا را مجاز به دریافت کیت تشخیص فوری دانست.
او ادامه داد: هزینه این کیت‌ها هنوز اعلام نشده، اما در آزمایشگاه‌های خصوصی قیمت انجام این کیت برای هر فرد ۲۰۰ هزار تومان برآورد شده است.

 
 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today