باشگاه خبرنگاران/ سرپرست زندان‌های استان یزد گفت: در حال حاضر ۵۴ درصد زندانیان استان را محکومان جرائم موادمخدر تشکیل می‌دهند.

حسین سبزواری، سرپرست زندان‌های استان یزد در دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه با اشاره به اینکه اشتغالزایی برای زندانیان و زندان بانی به شیوه جدید از رویکرد‌های مهم سازمان زندان‌ها در سراسر کشور است و این رویکرد در استان یزد نیز دنبال می‌شود،
او افزود: یزد در بسیاری از شاخص‌های زندان‌بانی در کشور دارای رتبه است و در تلاش برای درخشش یزد در زمینه زندان بانی اسلامی و رعایت استاندارد‌های زندان بانی هستیم.
سبزواری با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های اصلی که هم اکنون در زندان‌های یزد دنبال می‌شود، برنامه‌های فرهنگی با محوریت تمسک به قرآن و عترت است، ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با تمسک به قرآن و اهل بیت(ع) راه بازگشت زندانیان به جامعه و فراهم کردن زندگی بدون آسیب را برای آن‌ها فراهم کنیم.
او با اشاره به آمار زندانیان استان، اظهار داشت: ۱۲.۸ درصد زندانیان استان اتباع خارجی هستند و چهار درصد آن‌ها نیز هنوز محکوم نشده‌اند و به صورت موقت تا صدور حکم در زندان به سر می‌برند.
سرپرست زندان‌های استان یزد همچنین یادآور شد: ۵۴ درصد زندانیان استان یزد محکومان جرائم حوزه موادمخدر هستند و برخی از آن‌ها حبس‌های بلندمدت دارند.
او ادامه داد: زندانیان چهار جرم اصلی در استان یزد شامل ۵۷ درصد جرائم مواد مخدر، ۲۰ درصد سرقت، ۶ درصد جرائم علیه اشخاص و ۵.۴ درصد محکومیت‌های مالی است.
سبزواری گفت: اشتغال به کار زندانیان نیز یکی از مهمترین برنامه‌ها است و به منظور برگزاری دوره‌های آموزشی در تلاشیم تا زندانیان علاوه بر کسب درآمد، برای دوران خروج از زندان نیز کسب مهارت کنند.

 
 

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today