ایرنا/ دبیر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اردبیل گفت: نماز عبادی - سیاسی جمعه فردا ۲۶ دی ماه در تمامی شهرستان‌های این استان اقامه خواهد شد.

حجت‌الاسلام ناصر نصیری، دبیر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اردبیل اعلام کرد: این تصمیم بر اساس مصوبه اخیر ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا و تایید نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اتخاذ شده است.
وی با اشاره به وضعیت زرد و آبی کرونا در شهرستان‌های استان اردبیل بیان کرد: مراسم عبادی، سیاسی نماز جمعه در مناطق مختلف استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقامه خواهد شد.
او با بیان اینکه دستورالعمل بهداشتی و الزامات سلامت محیط در مساجد و مصلاها، در اختیار ائمه جمعه و مسئولان ستادهای نماز جمعه قرار دارد، اظهار کرد: رعایت موارد بهداشتی و فاصله اجتماعی در این ایام جهت حفظ سلامتی نمازگزاران ضروری است.
مسئول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اردبیل به نمازگزاران توصیه کرد علاوه بر وضو گرفتن در منزل و استفاده از ماسک و دستکش، سجاده، مهر شخصی و کیسه‌های کفش یک‌بار مصرف به همراه داشته باشند.
حجت‌الاسلام نصیری بیان کرد: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا افراد سالمند و دارای بیماری زمینه‌ای و افراد دارای علایم سرماخوردگی یا علائم مشابه بیماری کرونا از شرکت در نماز خودداری کنند.


  

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today