ایرنا/ همزمان با سالروز ایام شهادت حضرت فاطمه الزهرا(ع) روز شنبه در مراسمی با عنوان یاس کبود ۱۰ محکوم مالی جرایم غیرعمد از زندان‌های استان یزد آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

محمدرضا حدادزاده، دادستان عمومی و انقلاب یزد در این مراسم اظهار کرد: از اصول ستاد دیه، کمک به زندانیان نیازمند است و قرار نیست اگر کسی به عمد تخلفی مرتکب شود از این کمک‌ها بهره‌مند شود.
حدادزاده با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از بدهی نیازمندان جرایم مالی از طریق خود آنها و کمیته صلح و سازش از شکات رضایت اخذ می‌شود و بقیه را ستاد دیه با کمک نیکوکاران تامین می‌کند ادامه داد: کمک به آزادی محکومان مالی، گره گشایی و امری مهم محسوب می‌شود.
همچین سرپرست اداره کل زندان‌های یزد با اشاره به روایتی از پیامبر مکرم اسلام(ص) درباره  کمک به دیگران گفت: از محبوب‌ترین کارها نزد خداوند، کمک به مسلمان و برطرف کردن اندوه دیگران است که این مهم در ستاد دیه با همکاری نیکوکاران به خوبی انجام می‌شود.
حسین سبزواری با قدردانی از زحمات کمیته صلح و سازش ستاد دیه برای اخذ گذشت رضایت مندانه از شکات افزود: بدهی این ۱۰ مددجو بیش از ۵۳ میلیارد ریال بود که ۴۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال توسط این کمیته از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ شد و با پرداخت چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال زمینه آزادی این افراد فراهم شد.
مردم نوعدوست برای آزادی زندانیان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت ۵۸۹۴۶۳۷۰۱۱۱۱۱۱۹۹ ستاد دیه و حساب ۳۸۰۰۰۰۹۰ واریز کنند.
همچنین شماره تلفن ۰۹۱۳۰۹۹۲۸۸۰ و ۰۹۱۰۳۸۱۱۵۵۳ برای پاسخگویی سووال عموم خیران و مردم نیکوکار پیش‌بینی شده است.
هم‌اکنون ۲۲۵ زندانی جرایم غیرعمدمالی در زندان های استان بسر می‌برند که برای آزادی آنها ۵۹۸ میلیارد ریال کمک مالی نیاز است.
 
  
  

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today